• $32,5729
  • €34,7842
  • 2436.58
  • 9645.02
26 Kasım 2021 Cuma

Kasım indirimlerine düştünüz mü?

Batı'dan ülkemize gelen, senenin en büyük indirim günü olan Efsane Cuma geldi çattı. Kasım ayı artık global olarak eski sezonun ürünlerini hızlıca tüketmek amacıyla düzenlenen indirim ve alışveriş ayı olarak ilan edildi diyebiliriz. Kasım ayının gelişiyle beraber başta internet satış siteleri, önümüz arkamız indirim haberleriyle doldu. Tabii kim sevmez indirimi, gerçekten ihtiyacımız olan ürünlerde güzel fırsatlar çıkabiliyor bu dönemlerde ama uyanıkları da olmuyor değil. Bazı satıcıların indirim öncesi fiyatları şişirip daha sonra indirim adı altında normal fiyatına çektiği pek çok kez ifşa edildi. İnternet pazar yerlerinde farklı satıcıların farklı fiyat politikalarına ulaşabiliyoruz bu nedenle piyasa araştırması yapmak daha kolay oluyor.

İNDİRİMDEN DAHA GÜZELİ KİRALAMA

İndirimden sevdiğimiz ürünleri yakalamak keyifli fakat hem ekonomik hem çevre dostu hem de hızlı tüketime dur diyecek başka bir çözüm var o da kiralık kıyafet kullanmak. Özellikle biz kadınların dolup taşan dolapları içerisinde hâlâ yeni şeyler alma isteği asla bitmez. Bu hızlı tüketim kısır döngüsünün kurbanlarından biri de bendim ta ki bu tüketimin çevreye nasıl büyük bir zararı olduğunu öğrenene kadar. İlk olarak Vintage ürünlere yöneldim yani değerli ikinci el parçalar. Sonra baktım ki bu da bir satın alım ve dolabımda yer işgal etmeye devam eden bir sürü ürün demek. Bu sırada web sitesi üzerinden günlük kıyafetlerin kiralandığı Uno Moi ile tanıştım. Güzel bir sistem oluşturmuşlar. Aylık makul bir abonelik bedeli ödüyorsunuz. Dünya markaları ve ünlü tasarımcıların kıyafetlerinden oluşan geniş ürün skalasından aylık 4 ürün seçip 1 ay boyunca kullanıyorsunuz. Ay sonunda bu 4 ürünü başka bir 4 ürünle değiştiriyorsunuz. Dönemin yükselen trendi olmaya aday çevre ve cüzdan dostu, hayat kolaylaştırıcı bir girişim. Tebrikler Uno Moi ekibi.

DÖNEMİN POPÜLER MESLEĞİ KURYECİLİK

Hayat kolaylaştıran girişimlerden bahsetmişken dönemin bir başka parlayan yıldızı kurye uygulamaları oldu. Aslında her zaman olan bilindik bir meslek ama internet dokunuşuyla şahane bir hale gelmiş durumda. Uygun fiyat politikalarıyla çalışan şehir içi kuryecilik sistemleri bazen deyim yerindeyse hayat kurtarıcı olabiliyor. Birçok kişiye de iş olanağı sağlayan bu sistemler gün geçtikçe büyüyor ve hizmet hızını arttırıyor. Eskiden bir adrese ulaştırılması gereken evrak, paket vs. için taksiler aracı olurdu fakat hem ödemeyi karşı taraf yapmak zorunda kalırdı hem de trafik paketin ulaşım hızına engel olurdu. Motor kurye uygulamalarında ise, ödemeyi istediğiniz noktadan yapabiliyor hatta online gerçekleştirebiliyorsunuz. Güzergahı girdiğiniz anda ödenecek tutar da karşınıza çıkıyor sonradan bir sürpriz yaşamıyorsunuz. Daha ne olsun...

<p>Dünyanın yakın merceğe aldığı tarihi ziyarette Orta  Doğu'daki sıcak gündem, güvenlik, ticari ili

Erdoğan'ın Irak ajandasında ne var?

Slovakya'nın en büyük buz mağarası eriyor

Enkaz kentte çiftçinin yüzünü güldüren hasat... Tarlada 70 TL'ye satılıyor

BİM 23 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu