• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
28 Ocak 2022 Cuma

Diziler, Türk modasına yön veriyor

Türk Dizilerimizde oyuncuların giydiği kostümler aslında nasıl değerli bir bilseniz. Listenin başını kadın oyuncuların taktığı takılar-aksesuarlar çekiyor ondan sonra yine kadın oyuncuların kıyafetleri ondan sonra ise erkek oyuncuların stilleri geliyor izleyicinin etkilendiği görsellerde. Dizide gözüken bir takı, o saniye itibarıyla Google ve sosyal medya aramalarına düşüyor, ürün markası veya tasarımcısı doğru strateji ile bu arayan kişilerin karşısına çıkmayı başarırsa sayısız sipariş o an itibarıyla başlıyor. Erkeklerde ise satışı yaptıran, oyuncunun oynadığı roldeki karakteri. Türkiye'de özellikle deyim yerindeyse ağır abi stili en çok sattıranlardan.

FOTOŞOP YANLIŞ ELLERDE

Dünya gündemi, özellikle farklı ülkelerden sosyal yaşam haberlerini almak için sıklıkla takip ettiğim bloglar ve blog yazarları var. Bu hafta Amerikalı bir blog yazarının konusu ilgimi çekti ve kendi köşeme taşımak istedim. Beyefendi diyor ki "Fotoşop aslında birçok sektörün göz bebeği, basın, fotoğraf, mimari vs. o kadar çok kullanım alanı var ki bunlardan en son kullanılması gereken yer insan görseli" "İnsanlar için rötuş yapılır fotoşop ile gerçekte var olmayan bir görüntü verilemez, verilmemeli." Düşünce evet doğru, güzel diyorsunuz ama işte maalesef biz kadınların eline böyle bir şans verilmiş, Sosyal medyaya girdiğimiz anda karşımızda sürekli ilik gibi kızlar görürken nasıl tutalım kendimizi.

FOTOŞOPU BOZAN YAŞLILAR

Yazının bu paragrafı bana ilginç geldi. Fazla fikre katılmasam da bizdeki örnekleri düşünüp bir acaba mı dedim. Blog yazarı diyor ki "Kardashian ailesi,Hadid kızları gibi genç jenerasyon instagramın ünlü kullanıcıları fotoşop işini dozunda bırakabilirken orta yaş üzeri ünlüler yaş ile beraber gelen deformasyonu gizleyeyim derken fotoşop kullanımının ucunu kaçırıp kötü görseller çıkardılar.Fotoşop düşmanlığını bizim gözümüzde başlatan bu orta yaş üstü ünlülerdir." diyor. Baya ağar konuşmuş hatta benim fazla tanımadığım birkaç amerikalı yıldızı da örnek göstermiş. Bizde ise bu konudan muzdarip olan bir Seda Sayan-Safiye Soyman ikilimiz geldi aklıma.

<p>Türkiye'de milli ırk olarak tescillenen ve ünü sınırları aşıp dünyaya yayılan Van kedilerinin nes

2023 yılında 145 Van kedisi dünyaya geldi

Yaban hayvanlarına ev sahipliği yapıyor! Limni Gölü Tabiat Parkı

Pekmez ve limon küründen sabahları tüketen yaşadı! Faydaları saymakla bitmiyor

İnsani ara bitti vahşet başladı... İşgalci İsrail Gazze saldırılarını yeniden başlattı