• $13,4217
  • €15,3568
  • 784.91
  • 2085.76
31 Ocak 2011 Pazartesi

Yanlışa devam

Tekrarlayalım; 'Hiç söz etmemek de tepkidir'. Bunu 'Bazı yapımları niye yazmıyorsun' diyenlere cevap kabul edin. Kimi zaman şaşırıyoruz. Örneğin alışkanlık haline gelen programlar birden yok oluyor. Mesela TürkMax'ın Velet Dada'sı. Sorup soruşturuyoruz, akılları durduracak karşılık alıyoruz. Yapımın koordinatörü, gerçekten başarılı sunucu İrfan Aslanhan'ın yükselişinden rahatsız olmuş. Demek ki 'Tebrik edeceğine, çelme takıyor'. Peki bunların daha üst makamı yok mu? Ekran başında gülmeyi-eğlenmeyi arzulayanlar hafta sonunu şamatayla geçirmeyi umanlar ne yapsın? 40 senelik bozuk kopya yerli malı bir filmi 600. kez izlerler mi? Sonuçta zaplayıp gidiyorlar.
...
Madem bazı kapris ve bunların yol açtığı değişiklikten söz ettik, devam edelim. Pelin Akat aradı ve Digitürk'teki şifrenin kalkması talimatını yazımızdan bir gün önce verdiklerini söyledi. Hadi doğru kabul edelim. Stüdyo renklerinin tam tersimize çok güzel olduğunu ve görmemiz gerektiğini belirtti. Kendisine 'Ekrana niye yansımıyor' diye karşılık verdik. Hatta 'Bu konuda Caner Erdem'den yardım alın' önerisinde bulunduk. TNT'yle ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmemekte. Merih Kaynar başta pek çok isim 'Bu kanalı TV üstü antenle izliyordum, şimdi hiç açmıyorum' diyor. Sebep saat 01.00'dan sonraya alınan yabancı dizileri beklerken, uyuyup kalınması. Şikayetçilere en güzel öneri Universal Channel temsilcilerinden geldi; 'House, 30 Rock ve daha pek çok yapımı bizde seyredebilirsiniz'.
- - -
Yetenek Sizsiniz'in elemeleri dahi, izlenme listesinde tavan yapmakta. Demek ki sabun köpüğü yarışmalar dahi seviliyor. Ancak, düzinelerce yumurta getirip bunları kabuklarıyla yemeye kalkanlara tahammül mümkün değil. Zaten ilk tepkiyi Hülya Avşar verdi. Salondakilerin büyük çoğunluğu onu takip etti. Görüşümüze göre bu görüntüler NTV'deki Vedat Milor'un Uzakdoğu mutfaklarını tanıttığı programdan iğrençti. Bizim favorimiz Mehmet Yaşin'in 'Lezzet Durakları'. Onun da kusuru, ne zaman seyretsek karnımızı acıktırması.
- - -
Tüm uyarılarımıza rağmen kitap akışımız devam etmekte. Örneğin Ötüken'den 4 tane geldi. Sonunu görmeden, 'Kimi ünlü eleştirmenler gibi yapıp' sadece bilgi notu vereceğiz. Bu da kitaba verilen emeğe saygımızdan. Merkez Valisi Kadri Çalışır, Adıyaman'da başlayan anılarını 'Masal Bitince'de toplamış.
...
Günümüzün önemli probleminde Prof. Dr. Fehim Üçışık'ın değerlendirmesi de ilgilenenler için; 'Asgari Ücret Tespitinde Sorunlar ve Çözüm Önerileri'.
...
Ahmet Turan Alkan'ın hazırladığı tarih meraklılarına; 'Ziya Nur hakkında dostlarıyla bir sohbet'.  
...
'Şiirden Coğrafyaya' Ersin Özarslan'ın kitabı. Ana tema 'Arif Nihat Asya'nın şiirinde mekan endişesi'.
- - -
Sevgili hocamız Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'nın 'Bir İki Üç TIP'ını yıllar içinden hatırlıyoruz. 'Tababet Komada', 'Doktor Depresyonda', 'Hasta Teyakkuzda' başlıkları, sağlık hizmetinde gelinen kötü noktaları anlatıyor. Hayykitap'lı çalışma esprili.
...
'Dolmalar ve Köfteler Şehri Halep' Gonca Tokuz imzalı. Bir lezzet yolculuğu. Tokuz'un bu konuda epey çalışması mevcut.
...
Kitap tanıtımını Serkant Gürgünlü'nün gezi yazılarıyla noktalayalım. İsmi 'Ben Ordayken'. Anlattıkları 1974 yılının Ağustos ayında tren seyahatiyle başlıyor. CİNİUS Yayınları'nın.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi