• $9,3115
  • €10,8423
  • 529.747
  • 1429.85
22 Aralık 2010 Çarşamba

Uykuya devam mı?

Adına 'Demokratik Toplum Kongresi' denilen, amacı belli toplantının sonuçları açıklandı. Gelinen nokta 'Özerk Kürdistan'. Ayrı bayrak ve ayrı dilli 20-25 federatif bölgeden oluşacağız! İsviçre'nin ya da Bosna-Hersek'teki kantonların sayıca geçilmesinin hedeflendiği ortada. 'Demokratik Türkiye 'Çok parçalı' Federasyonu'na kadar geldiler. Mersin'den denize çıktılar. Sivas'a dayandılar. İstanbul'da, Ankara'da gettoları hazır. Hala bazı etkili ve yetkili geçinenlerin uyku hali devam etmekte. Belki de, 'Gizli ajandaları'nda zaten bu var. Yumurtacılara dayılananlar, sıra bölücülere geldi mi sus pus. Büyük Kürdistan'ı, 'Yavaş yavaş hızlı git' metoduyla kurmaya çalışanları görme engelliler bile tanıdı. Ancak, yönetici konumundakilerden çıt çıkmıyor.


...
Bakıyoruz da 'Parçalanma Kongresi'nde kimler var, kimler. En başta MİT'in eski ikinci adamı Cevat Öneş. Bu isim son dönemde ekranlarda rengini belli etmişti. Filmci Sırrı Süreyya Önder, gazeteci Oral Çalışlar. Peki akademisyen köşe yazarı Nuray Mert'in orada ne işi vardı? Bilmiyor mu, o ne söylese söylesin diğer katılımcıların niyeti çoktan belli. Selahattin Demirtaş, Aysel Tuğluk, Ahmet Türk gibileri ikna mı edecekti?


...
Bu işlerin arkasındaki dış destekçileri de tekrarlamakta yarar görüyoruz:
a)  Amerika
b)  Avrupa Birliği
c)   Mesut Barzani
d)  Celal Talabani
e)  PKK-Kandil
f)   İmralı-Abdullah Öcalan
g)  BDP.


Bu listeye birtakım entel-dantellerimizi ekleyebilirsiniz. Kimler mi? Baskın Oran, Ali Bayramoğlu, Ahmet İnsel, Aydın Engin, Cengiz Aktar, Cengiz Algan ve Gencay Gürsoy. 'Tek dil, tek bayrak' diyen TSK'ne suç duyurusunda bulunanlar bunlar. Altlarına Hasan Cemal, Cengiz Çandar ve Can Dündar gibi isimleri de yazabilirsiniz. Ekran turcusu parazitleri unutmayın.


...
Dönen dolap ortada. Çevrilen fırıldaklar yeni değil. Hükümet seyirci konumunda. Meclis Başkanı bile, 'İki dili kınarken' dahi laf cambazlığı yapıyor; 'Anayasa'nın gerekli maddelerinin değişmesine taraftarım'. Durum gayet net. Geldiğimiz nokta meydanda: 'Açılım mı, bölünme mi?'


***
Ünlü sanatçı Nilüfer Moayeri'nin 'Zaman Tüneli' adını verdiği resim sergisi yarın açılıyor. Teşvikiye'deki Galeri Espas'taki etkinliği iki hafta boyunca ziyaret mümkün.

...
Behiç Ak'ın yazdığı ve yönetmenliğini Serhat Nalbantoğlu'nun yaptığı Tek Kişilik Şehir isimli oyun İstanbul'da. Devlet Tiyatrosu sahnesindeki gösterimi 26 Aralık akşamı dahil, izleyebilirsiniz.

...
'İstanbul'un Şehirleri' adlı belgeselin galası yarın akşam. Yönetmenliğini Aybars Bora Kahyaoğlu'nun yaptığı çalışma Maslak Tim Center'da, saat 19.00'da başlayacak.

...
Memleket Meselesi filminin galası, 23 Aralık Salı günü Astoria sineması salonlarında. İlginç olan, tanıtımlarda katkısı olan hiç kimsenin ön plana çıkarılmaması.

...
Süper Vali merhum Recep Yazıcıoğlu'nun ekibinden Ali Haydar Öner Kırklareli Valisi oldu. Öner bilindiği gibi son olarak Isparta'da görev yapıyordu. Başarılarının devamını diliyoruz.

...
ÖZEL NOT: Bu akşam 'Sinan Özen Söylüyor' programının içinde bir konuşmamız yer alacak. TRT Müzik'teki yayının başlangıç saati 21.20.

<p>'Telafi kitapları ücretsiz.' Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Akşam gazetesine özel açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den AKŞAM'A özel açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu