• $17,9684
  • €18,4455
  • 1039.01
  • 2864.25
22 Nisan 2011 Cuma

Hedefleri ortada

Haber TÜRK'te yine aynı tartışma vardı. Bıraktık hükümeti, Devlet'e akıl verdiler. Balçiçek İlter'in sıraya dizdikleri arasından bir kişiye hastayız; Eser Karakaş. Bu sayın profesörümüz astı-kesti. Anayasanın 66. maddesini kaldırıp, attı. 'Size ne kardeşim vatandaşın Türk, kürt, laz veya çerkez olmasından. Mesela ben Türk'üm' deyince lastik patladı. Prof. Dr. Doğu Ergil'i hatırlayıverdik. Bu ikili Türk kelimesinden her fırsatta rahatsız olduklarını beyan ediyorlar. Sıkışınca da 'Ben Türk'üm' demiyorlar mı, şaşırıyoruz. Çareyi, deşarj olmakta buluyoruz. Hangi yolla olduğunu tahmin zor değil.

...
Milano Milletvekili -Giyim kuşamı. Patenti Yılmaz Özdil'e ait- Sırrı Sakık 'Sekiz kollu çengi'. Bir kanalı kapatır kapatmaz, öbür ekrana geçiyor. Hep aynı laflar. Sanki 'Tahrik makinesi'. Tarafsız Bölge'de de, sokağa davetleri tekrarlamaya başladı. Sonunda
İsmail Küçükkaya gibi, sakin birini bile patlattı. Taşı gediğine koydu; 'Hava yumuşarken, halkı sokağa dökmenin anlamı ne?' Aynı anda Burhan Kuzu hocamızın yüzü rahatladı. Sonra desteği verdi. Belli ki Hocamızın frene basmaktan kasıkları ağrımıştı.

***
TRT'nin üç ayrı kanalından yayınladığı G.Antep-Beşiktaş kupa yarı finali için 1+2'yi rahatlıkla kullanabiliriz. Amiral Gemisi'nde Kerem Öncel tek başına işi götürdü. TRT Spor ile HD Kanalı'nda. Yalçın Çetin-Samet Aybaba ikilisi görevliydi. Giriş aynı, çıkış dubleydi.

...
İspanya'da Kral Kupası'nı 18 yıl sonra Real Madrid kucakladı. Darısı daha uzun süredir hasret çeken Fenerbahçe'nin başına. Biz de NTV Spor'un verdiği maç için sadece 'Gerilim futbolu' notu düşebiliyoruz. NTV Spor'dan seyrettiğimiz maça hakem A. Undiano Mallenco  damgasını vurdu. Hüseyin Göçek'in 'Valencia versiyonu'.

...
NTV Spor'la ilgili bir not daha düşelim. Türkiye'de Show TV'nin başlattığı 'Haftanın En'leri'ni veriyorlar. Anlayacağınız, 'Çakmanın çakması'.

***
Aldığımız bazı mailler aynı konuda. 'Vurun TRT'ye başlıklı yazımızı eleştiriyorlar. Kimi 'Takma adlı'. Kimileri 'TRT Çalışanı'nı kullanmakta. Kesinlikle, kurum içinden. Arada Arda'ya gaz veriliyor. Peki niye Ayhan, Sabri ya da Adnan Sezgin'i unutuyorlar? Bunlara toplu cevap vereceğiz:
'Burada, politik yorum yapmadık. Kaldı ki, kim, hangi görevde olursa olsun, insanlar çenesini ayarlamak zorunda. Ağzından çıkanı kulağın duyacak. Aradan fazla süre geçmeden 'Giymem' dediğiniz rengi, poponuzda taşıyorsanız, arızayı kendinizde aramalısınız. e-postalarda kullanılan tarz yabancı değil. Spor yorumcusu ağzı. Belli ki, 'Kızağa çekilmek' bunlara daha geniş zaman bırakmış. Yıllar yılı yaptıklarını katlayarak sürdürüyorlar. Ne mi bu? 'Dedikodu üretmek'.

***
'Serkan Çağrı-Rumeli Band'ın ortak çalışması müzik marketlerde. Onbir şarkı arasında, Yan Bari'nin iki ayrı uyarlaması mevcut. Bu takım, yaza damgasını, hem Türkiye hem tüm Balkan ülkelerinde vurur.

...
Lauren Dane'in yazdığı 'TERS YÜZ', Tual Yayınları etiketiyle çıktı. 'Uluslararası Bestseller' unvanlı kitapta 'Özür dilemeyi bilmeyenlerin' kara sevdasını bulacaksınız. Anlatımın kadın yazar tarafından yapılması, daha çarpıcı.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?