• $13,5027
  • €15,2403
  • 801.586
  • 1945.07
6 Mayıs 2012 Pazar

Dünden bugüne

TRT-M'de Dillere Destan'ı her izlediğimizde aklımıza bize yollanan bir e-posta gelir. Daha doğrusu Sevcan Orhan'ı her gördüğümüzde onu hatırlarız. Tuhaf olan, gönderenin ismini hiç unutmuyoruz. 'Vay sen Sevcan Ablamın aleyhinde yazarsın ha...' diye başlayıp, tüm ölmüşlerimize kadar varan bir saldırıydı bu. Oysa, hayatımızda bu güzel sesli, sevecen THM sanatçısı için hiç aleyhte laf etmiş değiliz. Sonra araştırdık, bir dönem AKŞAM'da çalışan yazarlardan biri çıktı, bize yıkılmaya çalışılan satırların sahibi. 'Kulaktan kulağa saçmalığı'na bir başka örneği Doç. Dr. Nihat Hatipoğlu'nda yaşadık. Bu defa daha çok sayıda kişinin protestosuna uğramıştık. Saygı duyduğumuz, programına davet bile aldığımız Hatipoğlu için de sadece övgüde bulunmuştuk. Küçük bir incelemeden sonra, yine aynı isme ulaştık. Kulaktan kulağa yayılan karalamada ihale üstümüzde bırakılmıştı. İlginç bir şey söyleyelim mi, o dönemden sonra Nihat Hoca'yla ilgili tek satır dahi yazmadık. Yıllar sonra, ilk kez bugün kalem oynatıyoruz. Çünkü üçüncü kez, aynı durumla karşı karşıya kaldık. İster misiniz, aynı ekip 'Nerede kalmıştık' deyip, yeni saldırı başlatsın. Anlayın Türkiye'de nasıl kamuoyu oluşturuluyor. Sonuçta, sanık sandalyesine oturtuluyorsunuz. Hiçbir günahınız olmadığı halde.
***
Vedat Milor, doğal hayattaki geyiklerin, dana gibi işlenip servis edilmesi önerisinde bulundu. Şarap uzmanlığının, ellerini iyice titretir hale getirdiğine tanık olduğumuz ünlü Gurme! yakında hayvan dostlarının protestosuna uğrarsa, şaşırmayacağız. Bedduaları duymuyor mu?
...
Hep bizde program akışı yanlışlıkları olmayacak ya. Bu kez Eurosport'ta hata üstüne hata yapıldı. U-16 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Slovenya deniyor, Polonya-Belçika'yı yayınlıyorlar. Suç Dağhan Kardeşimizde mi yoksa merkezde mi, çözemedik. Ancak, maçların kalitesi bile farklı. Kimi cam gibi. Ötekiler rezalet. Gürcistan-Almanya en güzeliydi.
...
EURO 2012'YE DOĞRU'da bu kez tanıtılan ülke İsveç'ti. Kenneth Anderson'un gollerinin olduğu bölümler Orhan Ayhan'ın anlatımıyla aktarıldı. Doğrusu Serhan Asker'in Orhan Ağabey'e hak ettiği övgüleri kullanışını sevdik.
***
Yalan Dünya'da yıldızı sönmüş yabancı starları oynatmak moda haline geldi. Bu kez Lorenzo Lamas'ın tanıtımları başladı. Şahin Tepesi'nin ismi anlaşılan fazla parasız kaldı. Neyse ki, bu görev Beyaz Show'a değil de, Medya Kralı'na havale edilmişti. Belki de Beyaz'ın basketbol cambazları Harlem ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki' ekibiyle kontenjanı dolmuştu. Gecenin yıldızı ise Küçük Osman'dı.
...
Adını Feriha Koydum, ratingi yüksek dizilerden. Alanımızda olmadığını itiraf edelim. Çok beğendiğimiz yanı kamera çalışmaları. Renklerdeki başarısı diğer artısı. BBC'nin tiyatro uyarlamaları kadar güzel.
...
Keşanlı Ali Destanı, ani kararla bitirildi. Yönetmen'in şarkı söylemesi, 'Özenli çalışma' dedirtmek için. Bu kadar pahalıya mal olan yapımın arzulanan izlenme payını yakalayamadığı, hızlı finalin gerçek nedeni.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar