• $13,5936
  • €15,5293
  • 793.941
  • 2072.93
26 Şubat 2012 Pazar

Devamı gelecek

Futbol Mağdurları Davası'nda nihayet tahliyeler başladı. Tape edilenleri hatırlayınca ağlamakla gülmek arasında kalıyoruz. Şekip Mosturoğlu, Bülent Uygun, Cemil Turan ve diğerleri için istenen cezaları anımsayınca da üzülmemek elde değil. Kimse kusura bakmasın ama hazırlanan iddianame için 'Başarısız senaryo' tanımlaması hafif. Şu gerçeğe yürekten inanıyoruz 'Yakasına iki numaralı sanık yaftası iliştirilmese Aziz Yıldırım şimdi serbestti'. Neyse 'Biraz daha sabır' diliyoruz. İnşallah bundan sonraki duruşmada sevinçli karar gelir.
...
Önemli bir tespiti atlamayalım. Yıllar yılı 'Biz haber kanalıyız' palavrası sıkanların nasıl şiştiğini gördük. Tıpkı kimi gazeteler gibi. Gerçek haberciliği NTV Spor yaptı. Cezaevinden çıkışları canlı yayınla aktardı. Tebrik ediyoruz. 'Hayatı masa başı sallamalarla' geçmiş olanlara ise kapak olsun. Bu işler her zaman laf salatasıyla gitmez.
***
CHP'nin duble kurultayı kapıya dayandı. Çok sevdiğimiz reklam sloganını yeniden yaşıyoruz; 'Ağzı olan konuşuyor'. Engelliler dahil karşımızda. Kimi ana muhalefeti kurtarma formülü satıyor. Bazıları yavru muhalefete dönüştürme tezgahında. 'Beter olsun' diyenlerin oranı yüksek. Tuhafımıza giden, haftanın 5 günü aynı kanalda 'Gece kuartet'i oluşturanların işi büyütmesi. Şimdi gündüz matinelerine çıkmaktalar. Bu sefer teker teker. Bu CHP'den hiçbir şey olmayacağına inananlardanız. Zira başındaki zat tam bürokrat. Diğer eksikliklerini de öğrenmeyen kalmadı. Deniz Baykal çoktan aranmaya başlandı.
...
Yeri gelmişken bir noktaya değineceğiz. Öncelikle kötü niyetli olmadığımızı belirtelim. CNN Türk'te haftanın belirli günlerinde Özge Uzun'a refakat eden Murat Yetkin'den şikayetçiyiz. Ses tonu boğuk. Kelimeleri yuvarlaması başka dezavantajı. Lütfen bunlar giderilmeye çalışılsın. Olmazsa eline ya da yakasına 'Ses inceltici mikrofon' bulunsun.
***
İlk Kurultay'a gün değil saatler kala Yaşar Usluer'e söz vermek istiyoruz. Çünkü Kılıçdaroğlu'yla ilgili geleceği görenlerdendi. Buyurun birlikte okuyalım:
' Sevgili Burhan Abi,
. Hatırlayınız Kılıçdaroğlu CHP'ye Genel Başkan seçildiğinde 'Bir dönem bile götüremez. İlk olağanüstü kurultayda gider' demiştim. CHP bugünlerde ilçe delegelerini seçiyor. Sonra bu delegelerle ilçe kongrelerini yapacak. Sonra ilçe yönetimleri ve il delegeleri seçilecek. İl kongrelerinde il yönetimleri ve büyük kongre (Kurultay delegeleri) seçilecek ve bu delegeler Genel Başkan ve Parti Meclisi'ni seçecek.
. İlçe delegelerini partiye kayıtlı üyeler seçiyor. Ecevit'çi, Baykal'cı, Sav'cı üyelerle mevcut yönetimi destekleyenler kavga ediyor. Bu yüzden eskiler küsüp oy kullanmaya gitmiyor. Bu durumda en popüler kişiler delege seçilemiyor. Seçilenlerin çoğu 'Aynı etnik yapı ve mezhepten'. Böylece genel merkez kendini garantiye almak istiyor. İki ayrı günde kurultay planlanmasının nedeni bu. Kılıçdaroğlu muhalefetin önergesinden korktuğu için olağanüstü kurultayı kendi toplantıya çağırdı. Böylelikle başkanlık divanını seçtirip inisiyatifi ele geçirecek. Ertesi gün yapılacak kurultayda çoğunluk sağlanamadığı için, gerçekleşmeyecek. Özetle olay mahkemede bitecektir.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!