• $16,7348
  • €17,4751
  • 973.498
  • 2401.96
3 Ağustos 2012 Cuma

Biraz gayretle

Küçük bir operasyon Olimpiyatları renklendirdi. Her şeyden önce, önemli yarışmalar çakıştığında TRT Spor ve TRT HD arasında paylaştırılıyor. Halterde Halil Mutlu'nun yorumculuğu iyi düşünceydi. Levent Özçelik'in yüzmeleri anlatımı gerçekten başarılı. Hani sıra futbola gelince işler karışıyor. Yeni Galatasaraylı Amrabat'ın muhteşem oynadığı müsabakada İspanya Fas'la 0-0 berabere kaldı. Birlikte elendiler. Anlatımda ise olmayacak hatalar tespit ediyoruz. Düzeltmeler'e lafımız yok. Ancak, genç kardeşimiz 'Tipik Londra havası' deyip, dilde zenginlik yarattığını zannediyor. Oysa maçın oynandığı yer Old Trafford. Yani Manchester United'in sahası. Brezilya-Yeni Zelanda maçında Gambiyalı bir hakem seyrettik, Kunta Kinte'nin kemikleri sızladı. Bu Düdüğü bozuğu çok mu aradılar.
...
Dr. Cemil Evirgen'in eleştirisini de atlamayalım; 'TRT'de kanal çok. Bunları naklen yayınlarla doldurmak mümkün. Örneğin masa tenisi kimileri için önemli. Bu dalda dünyanın en iyi sporcularını seyretmek isteyenler mutlaka vardır'. Gelen e-postaların tamamına yakını, bu görüşte.
***
Bir konuyu tekrar gündeme taşımak istiyoruz. Hedefimizde Maliye ve Milli Eğitim bakanları ile YÖK Başkanı var. Yahu üniversite ve fakülte sekreterleri arasında, iş yapma açısından ne fark var? Hep beraber Yok dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Peki o zaman fakülte sekreterlerine neden 3000 ek gösterge veriyorsunuz. Ötekiler üvey evlat mı?
...
Adil Kara'nın yolladığı mesajı yayınlamaya değil bu köşe, sayfa yetmez. Karayolları'nın Ilgaz -Kastamonu- şube şefliğini de yapan İsa Bey'in -Soyadını bulamadık- başına gelen haksızlığı Orman Bakanı'na bildirmesinde yarar olabilir.
***
Ahmet Sever'in Cumhurbaşkanı'nın gerçek anlamda sözcülüğünü yapması, kimilerini rahatsız etti. Şu cümleye bakın; 'Bir basın müşavirinin sözleri ile...' AK Parti üst kademesindeki zat, bu defa herkesi aşağıladığının farkında değil. 'Konuştukça batmak' herhalde buna denir.
...
Elimiz ve dilimiz varmıyor ama yüzlerce kilometreye 6 tank yerleştirmek nasıl bir şey. 25 Tanesi de tatbikat yaptı. Tıpkı Habur'dakilere benziyor. Bunun adına gözdağı diyorlarsa, oturup ağlayalım. Öbür taraftan Kuzey Suriye'de yeni Kandil oluşur mu' tartışmalarına devam. Altı tankla tedbir alıyorsanız, Kandil'e ek Fenerler dahi görürüz. Önce şu mayınların kaynağını kurutun. Veren, alan belli.
***
Hayat Gezince Güzel bu kez Batum'a uzandı. Buradan iki bölüm izledik. Fatih Türkmenoğlu, her gittiği yerde tanıdık birilerini yakalıyor. Hem de iyi Türkçe konuşanlardan. Bu 'Şirin Gezgin'in en hoş cümlesi; 'Gelelim en önemli konuya'. Bu şu anlama geliyor; 'Karnım fena acıktı'.
...
Ekranın mevsimlik yüzlerine bilindik meslek sahipleri eklendi. Üniversite rektörleri, 'O kanal senin, bu kanal benim' turlarında. Kimileri var ki iki ayrı televizyonda, hem de canlı yayında peş peşe seyrettik. Kutluyoruz.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...