• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
11 Mart 2011 Cuma

Beklemede kaldık

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bazılarına gazetecilik dersi verme meraklısı değiliz. İklim Bayraktar'ın buna rağmen 'Kendisi olgun bir insan, 50 yaşında' diye söz ettiği eşini merak etmiyor değiliz. Bakalım, onunla ilk röportajı kim yapacak? Ya da hangi ekran bu şerefe nail olacak. En azından İklim Hanım'ın sözünü ettiği 'Olgun insan'ı gözlemleme imkanımız olur. Yeri geldi Engin Balim'in esprisini yazamadığımızı belirtelim. Çünkü, sözünü ettiği bekardı. Bu, evli. Biz, bazı operasyonel görevdekiler gibi 'Kesin delil olmadan, suçlamalara karşıyız'. Dileriz, bu kavram tüm yargı makamında oturanlar için geçerli olur.

***
Wipe Out'un yeni bölümlerinin yakında başlayacağı haberine sevindik. Çünkü bu aralar çocuklar, bir kanalın vurdulu-kırdılı gösterisine kanalize oldular. Hatta geç saatlerdeki yayını izlemek için organizeler-Birbirlerine
telefon ettiklerine tanığız-. İşin kötü yanı, televizyonda gördüklerini okullarda uygulamaları. Bu yüzden kol ve bacaklarının kırıldığına şahitiz. Sırf RTÜK'e ihbarcı gözükmemek için, isim vermiyoruz. Show TV'nin, Wipe Out'un yeni bölümlerini ekrana alması önemli. Zamanlaması güzel. Gülme unsuru taşıması diğer artısı.

...
Muhteşem Yüzyıl, ilk kez kolaj olarak yayınlandı. Dizinin 10 bölümünün toparlanarak özetlenmesini beğendik. Zaten yüksek olan izleyici sayısının daha yukarılara fırlayacağından şüphemiz yok.

***
TurkMax'ın Heberler'inde sık görülmese de, hatalar gözlemliyoruz. Son örnek spor bölümünden. 'Galatasaray, bu defa Karabükspor önünde puan alamadı' cümlesi. Cim-Bom, beraberlikle bir puan kopartmıştı.

...
ÇGHB'nin bazı kanallarla temasları sonuçsuz kaldı. BKM Mutfak'ı, Kanal-D'de seyretmeye devam edeceğiz. Yeni bölüm pazar akşamı.

...
Çocuklar Duymasın için son haftaların en başarılı komedi yapımı diyeceğiz. Seyyar Tayyar'ın 'Kaddafi Palavraları', Beton Orçun'un bitlenmesiyle başlayan salgın, olağanüstüydü. Hala keşfedemeyen varsa Mustafa Ali'nin
-Müfit Saçıntı- felsefi konuşmalarını dikkatle takip etmelerini öneriyoruz.

***
'Mahremin Göçü', Prof. Dr. Nilüfer Göle'nin akademisyenliğinin öyküsü. Öyle 'Peri masalı filan değil' bu. Ayşe Çavdar'la söyleşi şeklindeki yazım, farklı. Ve de güzel. Göle'yi YANKI Dergisi yıllarından, yorumcumuz olarak tanıyoruz.
12 Eylül 1980 Darbesi sonrası neredeyse, bugün aynı yerde. Objektif ve tarafsız. Hayykitap etiketi taşıyan çalışmayı politikaya bulaşanların okumasında yarar var. En şaşırdığımız bölüm 'Issız Adam' filmiyle ilgili görüşleri oldu. Tamamen katıldığımız analizi ise AK Parti üstüne.

...
Dünyanın önemli isimleri, 'Değişim Liderleri Zirvesi'nde buluşuyor. 14-15 Mart günleri İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek etkinliğe siyasetin damga vurması bekleniyor.

...
'Savaş, Güç ve İnanç' sergisi Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde -Ankara- açılacak. Bu muhteşem olayı 26 Mart'tan itibaren 9 Kasım akşamına kadar görmek mümkün.

<p>Pençe-Şimşek operasyonunun icra edildiği Irak kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröri

MSB: Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı