• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
9 Haziran 2012 Cumartesi

Başka kapıya

Biz bu oyunda yokuz' diyen MHP'ye kanca atma çalışmaları hız kesmedi. Kimileri de -Örneğin M. Ali Birand- cin gibi ama gerçeği söylüyorlar; 'Siz devam edin'. Tam bu noktada CHP'nin Ankara Milletvekili Adayı Engin Balim'in anekdotunu hatırlıyoruz:
'CHP, Başbakan'a kürt sorunuyla ilgili yol haritası vermiş. Peki Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na cevap olarak ne demiş olabilir? Ne diyecek; 'Durmak yok, yola devam'.
...
Devlet Bahçeli'ye gaz vermeye çalışanlardan biri yine aynı isim; Ümit Boyner. Söylevleri bile eşinin fotokopi makinesi. TÜSİAD'ın başındaki Hanımefendi, Başbakan'dan fırçayı yediğinden bu yana fena halde AK Parti tutkunu oldu. Allah için ileri görüşlü. Diyarbakır ziyaretinde, Belediye Başkanı Osman Baydemir'le 'Serçe parmak halayı' meğer bugünlerin hazırlık safhası imiş. Bir adım sonrası, MÜSİAD'a birleşelim çağrısı olacak. Gidiş o gidiş. Sonra da Seyyar Tayyar'ın dişisi gibi iki elini birbirine çarpar. 'Patladı gitti' diyerek, olayı noktalar.
***
Bir başka kampanya 'Partili Cumhurbaşkanı' üstüne. Bu zaten çoktan uygulamada. Ancak, resmiyeti yok. Çabalar imam nikahını yasal hale getirme üstüne. Bu konuda ilk uyaran olmuştuk. Kopyanın ABD'den değil, Rusya'dan çekildiğini yazmıştık. Hani 'Erdoğan Putin, Gül Medvedev' diyerek.
...
Süleyman Demirel'le 4 saat görüşen Meclis Komisyonu üyeleri açıklama yaptı: 'Bir daha geleceğiz'. Belli ki, tecrübeyi dinlemeye doyamamışlar. Böylesi liderler, bu kadar yüksek ayküler kolay gelmiyor. Onun elini dahi sıkmamışlar ise utanmadan karalamaya çalışıyor. 'Dünkü güneşle, bugünkü çamaşırı kurutamazsınız' büyük zekayı ortaya koymaya yeterli.

***
Hoşlandığımız türden iki CD, OSSİ Müzik'ten geldi. Yani Hakan Eren'den. 'En iyileriyle Hayko' bizi taverna yıllarına taşıdı. 20 bomba parçayı dinledikçe, geçmişe döndük. 'Bir Zamanlar Özel-3'te ise 1974-1983 turu atıyorsunuz. 22 şarkıyı, yirmi iki ayrı isimden dinliyorsunuz. Yaşı uygun herkese, kaçırmayın diyoruz.
...
Ne acıdır Pınar Ayhan'ın ilk albümü 'Duyuyor musun?' yeni yayınlandı. Oysa bu kız 2000 yılında ülkemizi Eurovision'da 'Yorgunum Anla' ile temsil etmişti. Bu şarkı da CD'de yer almakta. Söz ve müzik Pınar'a ait 'Kuşat Beni'nin iki ayrı uyarlaması başarılı. 'Ne Bileyim' de aynı şekilde.
...
Reyhan Karaca'nın iki şarkılık çalışması Yaz adını taşıyor. 'Sevmek En Büyük Devlet'in söz ve müziği Şehrazat'ın. 'Yüz Yıldır Yalnızım' Zeki Güner bestesi.
...
Topkapı Sarayı Harem-i Hümayun sergisi 12 Haziran Salı günü saat 18.00'de açılacak. Has Ahırlar'daki gösterime Kültür Bakanı Ertuğrul Günay da katılıyor.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Uludağ'da aç kalan ayılar oteller bölgesine indi! O anlar kameralara yakalandı

Depren tatbikatı gerçeği aratmadı! 6 ilin katılımıyla düzenlendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)