• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
22 Ekim 2023 Pazar

Tatsız, tuzsuz derbi

Trendyol Süper Lig'in 9'uncu haftasında Galatasaray ile Beşiktaş Rams Park'ta karşı karşıya geldi. Düşük tempoda geçen derbide Galatasaray rahat bulduğu 2 golle kazanan taraf oldu. Siyah beyazlılar ise pozisyona girmekte zorluk çekti.

BURAK YILMAZ'A ELEŞTİRİLER

Şenol Güneş'in istifası sonrası Beşiktaş'ın başına geçen Burak Yılmaz, Galatasaray derbisine hatalı 11 ile çıktı. Sakatlıktan yeni dönen Mert Günok'u ilk 11'de başlatmak hatalıydı. Ersin Destanoğlu form düzeyini arttırmışken kaleyi Mert'e devretmesi derbide pahalıya patladı. Orta saha tercihinde Tayfur Bingöl'ün merkezde oynatılması da hatalıydı. Kanat mevkiinde oynayan Tayfur, merkezde son derece pasif kaldı. Zira, orta saha bölgesinde oynayacak meziyetlere sahip değil. Oyun kurma yeteneğinden çok uzak. Burak Yılmaz, Salih Uçan'ın yokluğunda orta sahayı Tayfur Bingöl ile sert tutmak istemiş olabilir. Tercihi, Necip Uysal olmalıydı.

ICARDI'Yİ TUTABİLENE AŞK OLSUN

Galatasaray, Süper Lig'de son yılların en büyük golcüsüne sahip. Sarı kırmızılıların Arjantinli yıldızı adeta gol makinesi. Bu sezon çıktığı 15 maçta 14 gol kaydetmeyi başardı. Icardi, öyle bir istatistiğe de imza attı ki Galatasaray'ın efsane ismi Hagi'yi derbilerde attığı 10'uncu golüyle geride bıraktı.

TATSIZ, TUTSUZ DERBİ...

Galatasaray kadro kalitesine ve seyirci avantajına rağmen Beşiktaş üzerinde çok etkili futbol sergileyemedi. Maçın ilk yarım saatinde Ghezzal'ın kullandığı duran topta direkten dönen pozisyon maçın kırılma anıydı. Siyah beyazlılar 29'uncu dakikadan itibaren 10 kişi oynamasına rağmen Galatasaray ezici üstünlük sağlayamadı. Nitekim Beşiktaş beraberlik golünü de buldu. Burak Yılmaz, daha doğru bir oyun sistemiyle çıksa Beşiktaş derbiden 1 puanla ayrılabilirdi. Galatasaray ise milli aradan sonra oyun olarak kötü de olsa kazanma alışkanlığını sürdürmeye devam ediyor.

<p>Yangın Giresun'un Eynesil ilçesi Gümüşçay mahallesinde özel bir firmaya ait olan balık işleme soğ

Balık tesisindeki yangın havadan görüntülendi

Pekmez ve limon küründen sabahları tüketen yaşadı! Faydaları saymakla bitmiyor

İnsani ara bitti vahşet başladı... İşgalci İsrail Gazze saldırılarını yeniden başlattı

UNESCO'nun Türkiye'de koruma altına aldığı ilk eser! Restorasyonda sona yaklaşıldı