• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
3 Mart 2024 Pazar

Ersin Destanoğlu'na açık mektup

Beşiktaş, tarihsel geleneğinde alt yapısına önem veren bir spor kulübü olmuştur. Türk futboluna kazandırılan isimler başarılarıyla hem A Milli Takım'a hem de kulübüne hizmet etmiştir. Serpil Hamdi Tüzün ile zirveye çıkan bu gelenek dalga dalga tüm ülkeye yayılmış ve siyah beyazlı kulüp alt yapısıyla üne kavuşmuştur.

Son dönemde de önemli isimler çıktı Beşiktaş'ın alt yapısından. Bunlardan ikisi son şampiyonlukta çok dikkat çekti. Rıdvan Yılmaz ve Ersin Destanoğlu.

Dönemin teknik direktörü Sergen Yalçın, iki isme çok güvendi ve şampiyonluk sezonunda forma şansı verdi. Özellikle de kaleci transferi istemeyen Yalçın, kaleyi 18 yaşındaki Ersin Destanoğlu'na emanet etti. Başarılı da oldu siyah beyazlılar. Ancak ilerleyen zamanda ne olduğu bilinmez bir düşüş yaşandı.

Genç kaleci Ersin Destanoğlu formayı kaptı ama ardından kayboldu. Sergen Yalçın sonrası hiçbir teknik direktör Ersin'e şans vermedi.

Avrupa kulüplerini peşine takan Ersin, kulüp tarafından gönderilmedi ve takımda kaldı. O günkü yönetim çıkan haberlere göre 7 milyon euro bonservis tekliflerini elinin tersiyle itti.

Bugüne döndüğümüzde Beşiktaş'ın geleceği olarak nitelendirdiğimiz Ersin Destanoğlu son iki sezondur kayıp. Geçtiğimiz sezon 11 maçta forma giydi. Bu sezon ise şu ana kadar 10 maça çıktı.

PİYASA DEĞERİNİ ERİTTİ

2022 yılında 10 milyon euro bonservis değeri olan Ersin Destanoğlu şu anda transfermrkt verilerine göre 3 milyon euro değerinde. Kariyer planlamasında büyük hata yapıldığını görüyoruz. Kulüp oyuncudan bonservis elde edebilir, Ersin de kariyerine oynayarak devam edilebilirdi. Hatalar yapıldı.

ERSİN DESTANOĞLU'NA SESLENİYORUM

Buradan Ersin Destanoğlu'na sesleniyorum: Beşiktaş alt yapısında birçok ismin önüne geçerek A Takım'a kadar yükseldin. Gelen fırsatları iyi değerlendirdin ve genç yaşta kulübünle şampiyonluk yaşadın. Gelecek sezon, yeni bir sayfa açarak kariyerinin kırılma anını artık gerçekleştirmelisin. Yeteneğine ve emeklerine yazık etme. Önünde iki seçenek var; Beşiktaş'ta kaleyi yeniden devralmak ya da oynayabileceğin bir kulübe transfer olmak. Kararı sen ver.

<p>İsrail'in hava saldırısına müdahalesi yaklaşık 1 milyar  dolara mal oldu.</p><p>İran'ın hava araç

İsrail-İran saldırısının maliyeti ne?

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü