• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
17 Temmuz 2011 Pazar

Twitter'dan son durumu bildiriyorum

Geçen hafta twitter'daki ilk haftamdı. Şu an acemilik dönemimi yaşıyorum. Ondan sonra kalfalık ve ustalık dönemleri var önümde. Öğrenme aşamasında olduğum twitter'da geçtiğimiz gün ufak bir gezinti yaptım. Geçmişte bizim de haberleştirdiğimiz ünlülerin takipçi sayılarına bir göz attım. Şimdi size en taze bilgileri veriyorum.
Gülben Ergen 328.766 takipçiyle başı çekenlerden. Gülben Hanım, twitter'ı aktif olarak kullanıyor. Bir dönem ezeli rekabet başlığında andığımız diğer isim Hülya Avşar ise 192.372 takipçiyle Ergen'in bir hayli gerisinde. Ünlü isimler arasında twitter'ı en etkin kullanan iki isim ise Hande Yener ve Demet Akalın. Burada da Demet, Hande'ye takipçi sayısı açısından büyük bir fark atmış durumda. Gerçi dikkatimi çeken ilginç bir detay var ki, takipçi sayısının değil niteliğinin önemi. Hande Yener ve Sinan Akçıl'ın fanları resmen organize olmuş durumda. Twitter'da aleyhlerinde bir şey yazmaya görün, hemen sizi oldukça kaliteli bir şekilde tweet bombardımanına tutuyorlar. Sinan'ın hayranlarından birçoğunun soyadı da 'Akçıl'. Ne kadar sevdiklerini ve sahiplendiklerini anlamak çok zor değil. Gelelim en ilginç isme. Sadece 1 tweet yazarak 480.342 takipçi edinen Cem Yılmaz. Ben attığım 54 tweetle sadece 54 takipçi bulabilen bir isim olarak Cem Yılmaz'ın takipçi sayısını ayakta alkışlıyorum. Bir kez daha anlıyorum ki Cem Yılmaz'ın adı yetiyor.

Onları mutlaka takip edin!
Twitter magazin dünyasındaki ünlülerden öte, kendi starlarını da yaratıyor. İlk haftamda severek takip etmeye başladığım isimler, meğer twitter'da çoktan popülerliklerini ilan etmiş. Hala takip etmemiş olanlar varsa, mutlaka takip etsinler. Butgullum, Zaytung, Kedi Zihni, Puccaa ve TwitPaşa. Ben onların yazdıklarına çok gülüyorum.
 
Bu yaz 'hit'siz geçiyor!
Geçtiğimiz yılları düşündüğümüzde her yazın hit olan bir ya da iki şarkısı olduğunu görürüz. Fakat bu yaz bir tuhaf geçmekte. Piyasada onlarca şarkı olmasına rağmen hiçbiri diğerlerinin önüne geçebilmiş değil. Hande-Sinan düeti 'Atma', Ajda Pekkan'ın Tarkan imzalı şarkısı 'Yakar Geçerim', Demet Akalın'ın 'Aşk, Bengü 'Aşkım' gibi şarkılar çok çalınsa da hala geçen sezonların Kenan ve Serdar şakıları çalınıyor. Herkes keni şarkısını hit sanıyor ama aslında bu yaz 'hit'siz geçiyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak