• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
24 Ağustos 2018 Cuma

Türkiye seninle gurur duyuyor

Belki defalarca izledim, izledik İrlanda’nın başkenti Dublin’de yapılan Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda Türkiyemiz’i temsil eden Sümeyye Boyacı’yı. Türkiye’ye Kadınlar S5 kategorisinde 50 metre sırtüstü finalinde Altın Madalya’yı kazandıran, bizi duygulandıran, ağlatan, tarifsiz bir mutluluk yaşatan bu güzel kadını milyonlar adına bir kere daha tebrik ediyorum. Bir kere daha bize azmin zaferini gösterdiği için. Hikâyene ‘balıkların da kolu yok’ diye başlaman ve orada kollarıyla yarışan rakiplerini geride bırakarak birinci olman hepimize başka şeyler hatırlattı. İstemenin, inanmanın, insandaki gücün hiç bir şey de olmadığını, istersek neler yapabileceğimizi bir kere daha gördük. Senin gibi gençler, o kadar güzel örnek oluyor ki, umut yeşertiyorsunuz. Hele ki bayrağımızın tüm dünya da bu şekilde anılması tarifsiz bir duygu...

Büyük gurur duydum. Seni yetiştiren ailene, öğretmenlerine, hayatında bir parça da olsa emeği olan herkese ve sana sonsuz teşekkürler.

AÇIKHAVA TARKAN’SIZ OLMAZ

Tarkan, Açıkhava Konserleri denildiğinde ilk akla gelen isim değil mi? Açıkhava bu sene çok güzel isimlerin konserlerine imza attı ve sahneler devam ediyor. Ama biz hâlâ Tarkan’dan konser tarihine ilişkin bir haber alamıyoruz.

Konser artık olacaksa da eylül sonuna kaldı kesin ama fark etmez ekim de olsa kasım da olsa, yağmur çamur da olsa hayranlarını bekliyor Tarkan’ı.

Bu sene senin için Avrupa turnesi, bebek derken çok yoğun ve güzel geçti ama hayranlarını da unutma. Dört gözle senden haber bekliyorlar.

BU BOY GÖSTERiSi KiME?

Şimdi bu sözüm tüm bütün yaz boyunca sosyal medya da mayolu bikinili pozlarıyla gündeme gelen magazin dünyasının isimlerine. Gencinden 40 yaş üzerine herkes de bir mayolu fotoğraf paylaşma derdi. Sakın yanlış anlaşılmasın orası herkesin kendine ait sayfası tabii ki, isteyen istediğini paylaşır. Ama benim anlamadığım magazinci arkadaşlarımız sizi çekince ortalık ayağa kalkıyor, hele bir de ters bir açıdan çekildiyse ve o resimler basına photoshopsuz şekilde servis edildiyse. Sonra başlanıyor özel hayata saygı yok vs. Ama siz sosyal medya da photoshoplu, en güzel halinizi yayımlayınca problem yok. Sonra bu 40 yaş üzeri kadınlarda bir boy gösterme, bu yaştayım ama kendime bakıyorum, genç kızlara taş çıkartırım pozları falan.

Bazen düşünüyorum da koca yaz sadece güzellikleriyle konuşulan, asla yaptıkları işlerle anılmayan koca bir kitle var, ne yazık ki. Kışın habercisi sonbahar geldiğine göre şimdi siz de bir düşünün bakalım gündemde neyle kalacaksın. Dünya starlarına bir bakın derim, bunun dışında neler yapıyorlar, alınası örnekler çok…

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!