• $15,5455
  • €16,2575
  • 912.02
  • 2390.79
31 Temmuz 2011 Pazar

Türkbükü'ne ne olmuş?

Geçtiğimiz hafta sonu Türkbükü'ndeydim... Hem olan biteni yerinde görmek hem de kısa bir tatil için cuma akşam saatlerinde Bodrum'a uçtum. Bu yaz ilk defa gittiğim için yoğun bir 2 gün geçireceğimin farkındaydım. Türkbükü işimin bir parçası olmasına rağmen ben pek sevmem. Oradaki kaos, ses kirliliği çekilir gibi değil. Bir ayağım orada olacak olsa da her yıl yaptığım gibi uçaktan iner inmez soluğu Hebilköy'deki Voyage Otel'de aldım. Otelin kapısından girmemle birlikte huzura kavuştuğumu hissettim. Genel Müdür Asil Bey'in yönetimindeki Voyage yine tüm kalitesiyle beni karşıladı. Geçtiğimiz yıl yenilenen otel denizi, yemekleri ve personelin hizmetiyle bence o bölgenin en iyi oteli.
Bu yıl Türkbükü'ne bir şeyler olmuş. Üzerinde bir ruhsuzluk var. Beach'ler birkaç yıl öncesiyle kıyaslanamayacak kadar boş, zorlama yapılan beach partileri sıkıcı. Sadece gürültü kirliliği... Başka hiçbir işe yaramıyor. Bir an önce kan kaybeden Türkbükü'nün kendini toplaması gerekiyor. Aslında genel olarak düşündüğünüzde hata zaten şehir planlamadan başlıyor. Türkbükü sadece ve sadece sahil şeridinden ibaret. Sahil şeridinin bir arka sokağı bakımsızlıktan perişan... Oysa Yunanistan'ın sahil şeridini ve Yunan adalarını düşünelim. Sahil şeridinden, içeri doğru giden her sokak pırıl pırıl. Evler bembeyaz. Kendi içlerinde bir uyum, bir düzen var. Türkbükü bildiğiniz düzensiz bir beton yığını olmuş ve her yıl bu artmakta. Yazık oluyor Türkbükü'ne...
Mutlulukları daim olsun...
Hebilköy, Bodrum Merkez, Türkbükü derken bir baktım pazar olmuş. Pazar akşamı işadamı Erkan Selah ve Sibel Selah'ın düğününe katıldım. Aslında 4 ay önce evlenen çift, Sibel Hanım'ın yakın arkadaşı Seda Sayan'ın ısrarıyla düğün yaptı. Bu evlilik düğünsüz olmaz diyen Sayan, istediğini yaptırmanın verdiği mutlulukla, nedimesi olduğu gelin hanımı bir an yalnız bırakmadı. Görkemli düğün, Erkan Bey'in sahibi olduğu Onikion'da yapıldı. 150 seçkin davetlinin katıldığı düğüne gelin ve damat tekneyle geldiler. Her ikisinin de mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. Düğünün neşesi ise tabii ki Mehmet Ali Erbil'di. Sohbetiyle yine herkesi gülmekten kırdı geçirdi. Gecede Fatih Ürek, Aydın ve Figen Sarıdağ da dostları Sibel Selah'ı yalnız bırakmadı ve şarkılarıyla düğüne renk kattılar. Ben yeni evli çifti bir kez de buradan kutluyorum. Umarım mutlulukları daim olur.
Haftaya görüşmek üzere

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı