• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
9 Ekim 2011 Pazar

Tuhaf bir hafta!

Bu hafta biz gazeteciler için ilginç bir hafta oldu. Bir anda birden çok uluslararası yıldız, İstanbul'da boy gösterdi. Kevin Spacey, Morgan Freeman, Hilary Swank, Vanessa Mae gibi dünya yıldızları ayrı ayrı aynı zamanlarda Asya ve Avrupa'nın kesiştiği yerde, İstanbul'daydılar.
Kevin Spacey'nin geleceğini uzunca bir süredir biliyorduk. İKSV İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, Sam Mendes'in yönetiminde 'III. Richard' oyunu için İstanbul'a geleceği ve bir süre burada kalacağı hemen hemen herkesin bilgisi dahilindeydi. Kevin Spacey geldi, hatta bir de özel davet verdi, davetle ilgili detayları ilerleyen sayfalarımızda bulacağınız için çok detaya girmiyorum.
Spacey'i takipteyken geçtimiz hafta Türkiye'ye geleceği yönünde istihbaratlar aldığımız ünlü Hollywood yıldızı Morgan Freeman çıktı ortaya. Meğer İstanbul'a gizli gizli gelmiş de bir de Süreyya Operası sahnesinde 'Aşk İksiri'nin provalarını izlemiş. Programının devamında Tarihi Yarımada'nın önemli noktalarını gezen Freeman'ın bir de İBB Başkanı Kadir Topbaş'la gözlerden uzak bir görüşme yaptığı geldi kulağıma.
Bizler bu gelişmeleri günlük gazetelerimiz vasıtasıyla sizlere ulaştırmaya çalışırken, 'Million Dolar Baby' adlı filmdeki rolüyle Akademi'nin 'en iyi kadın oyuncu' ödülüne layık görülen güzel oyuncu Hilary Swank boy gösterdi İstanbul'da. Diğer iki isim gibi günlerini burada geçirmese de, İstanbul il sınırları dahilindeydi Swank...
Bir de kemanıyla dünyayı kendine hayran bırakan Vanessa Mae... Les Ottomans'ta konaklayan Mae, Bebek Parkı'nda yürüyüş yaptı, Boğaz turuyla İstanbul'un keyfini çıkardı.
Kısa bir süre önce de Matt Dillon'ı ağırlamıştık, hatırlarsınız...
Son yıllarda fazlaca ağırladığımız yabancı ünlüler, geçtiğimiz hafta adeta akın ettiler İstanbul'a. Çoğu bu şehri gezip tanımak için vakit ayırıp gezi planları yaptılar.
Peki eskiden bu denli yoğun ilgi görmeyen İstanbul, neden bir cazibe merkezi haline geldi... Aslında bunun birçok ve farklı sebebi var... İKSV'nin uluslararası organizasyonlarından tutun, Arda'nın Madrid'e transferine, THY'nın tüm dünyayı konuşturan sponsorluk ilişkilerinden, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın açık görüşlü bir 'proje adamı' olmasına kadar onlarca, yüzlerce sebep sıralayabiliriz. Şimdi önemli olan bu sebepleri, güzel sonuçlarla taçlandırmak... Gelen her yıldız, İstanbul'un marka değerine katılacak fazladan bir puandır...

twitter.com/bariskocaoglu66

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak