• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
17 Nisan 2011 Pazar

Survivor ve Acun Ilıcalı

Büyük kanallar arasında yarış son sürat devam ediyor. Özellikle Kanal D ve Show TV son dönemde diğer rakiplerine üstünlüklerini kabul ettirmiş durumdalar. Şu sıralar ikisi arasında kıyasıya bir mücadele yaşanıyor. Fakat Show TV’nin, yeni projeleriyle son dönemde öne geçtiği görülüyor. Dizilere baktığımızda, 'Muhteşem Yüzyıl' her hafta reyting rekorları kırıyor. Gazeteler her gün mutlaka bir Hürrem Sultan haberi vermeye çalışıyor. Hürrem rolüyle büyük başarı yakalayan Meryem Uzerli'nin özel hayatı, giyimi mutlaka haber oluyor. O olmazsa, PR şirketlerininin gönderdikleri bültenlerde 'Hürrem yüzüğü moda oldu' 'Hürrem Sultan böyle zayıfladı' gibi ifadelere mutlaka rastlanıyor. Hatta yeni doğan kız çocuklarına 'Hürrem' adının verildiği haberlerini bile okuduk.

Yani anlaşılan Show TV büyük bir iş yaptı. Dizi hakkında ilk başlarda yapılan bütün eleştirilere rağmen, projenin arkasında durdu ve bu işten çok karlı çıktı. Adını Feriha Koydum, Karadağlar yine başarılı işler. Çok yakında Karakol adlı polisiye bir dizi daha yayına başlayacak. Bu dizi de yine ses getirecek bir projeye benziyor.

Elbette burada Acun Ilıcalı'ya ayrı bir parantez açmak lazım. Yaptığı işlerde her zaman başarıyı yakalayan Acun, yeni projesi Survivor Ünlüler Gönüllüler'le yine yaptı yapacağını. Yayınlandığı her hafta iki gün boyunca biriniciliği kimseye kaptırmayan başarılı programcı, böylece alanında yine tek olduğunu herkese gösterdi. Cumartesi ve pazar günleri sanal alemde ve sokakta başka bir şey konuşulmuyor. Nihat Doğan ne yaptı? Survivor'da neler oldu? Her köşede bunlar konuşuluyor.

Var mısın Yok Musun, Yetenek Sizsiniz gibi imza attığı tüm projelerde başarıyı yakalayan Acun, kim ne derse desin bu televizyon işini en iyi bilenlerden biri. Yarışacak kişileri nasıl seçiyor, seçtiği kişiler nasıl fenomen oluyor bunu kimse anlayamıyor. Nihat Doğan gerçeği ortada. Adeta yarışmayı tek başına sırtladı. Keza Pascal, Asena hepsi ekranı renklendiriyor.

Gönüllüler’den Tevfik mesela… Arasan böyle renkli kişiliği zor bulursun.

Acun Ilıcalı televizyon alanındaki bu başarısını şimdi internet ortamında da sürdürmek istiyor. Acunn.com adlı bir site açtı. Sitede Süper Lig maçları yayın bittikten 45 dakika sonra yayınlanmaya başlıyor. Çok aktif bir site. Bu işte de Acun'un başarıyı yakalayacağı kesin.

Televizyon dünyasından sonra bir de bizden bir haber verelim istedim. Akşam Gazetesi Magazin Servisi'ne yeni bir arkadaşımız başladı.Uzun yıllar Vatan Gazetesi'nde çalışan  Önder Sarıahmetoğlu artık bizim servisimizde çalışacak. Yeni arkadaşımıza hayırlı olsun diyorum. Çok yakında Siesta'da değişiklikler olacak. Magazin dünyasının ünlü isimlerinin köşeleri, Hollywood dünyasından haberler ve daha birçok yenilikle sizlerin karşısında olacağız.

Haftaya görüşmek üzere...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip