• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
31 Mayıs 2019 Cuma

Skandalsız başarı öyküsü

Bir süredir gözüm Merve Özbey’in üzerinde. Uzaktan uzaktan attığı adımları izler durumdayım. Çıkışıyla birlikte dikkat çeken ve kendine has bir tarz oturtmayı başaran şarkıcılardan biri. Asıl ivmeyi ise Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkılar albümünde yorumladığı ‘Vuracak’la yakaladı ve bir üst lige çıktı. Merve, skandala ihtiyaç duymadan da başarılı olunabileceğinin son dönemdeki en güzel örneği bence. İşine gücüne sahip, çalışkan ve pozitif. Yapı olarak hem halkın içinde hem de yeteneğiyle ve mesleğiyle farklı. Önceki hafta piyasaya çıkan Devran albümünün 5 şarkısı, Apple Music listesinde ilk 10’a girdi ve ben bu yazıyı yazdığım anda da hâlâ listenin zirvesinde onun bir şarkısı var. Demek ki anlamsız sosyal medya paylaşımları yapmadan, sağa sola laf atmadan da bu iş yapılabiliyormuş. Sahnesinin de çok iyi olduğunu duyuyorum sıklıkla. En kısa zamanda dinleyeceğim. Tebrikler Merve.

YAZIKLAR OLSUN BİZE!

Ne oldu bize, nasıl insanlar olduk diye herkesin kendini biraz sorgulaması gerekiyor artık. O minibüsdeki çocuğun videosunu defalarca izledim. Her izlediğimde içim ayrı sızladı. Kıyafeti kirliymiş, pismiş, koltuğa değil yere oturtulmaya layık görülmüş. Yazıklar olsun bize. Hiç kimse bu şekilde bir muameleyi hak etmiyor hele bir çocuk asla. Çocuk o çocuk. Vicdansız adam. O çocuk temiz, yeni elbiselerle gezmeyi istemez mi. Kim bilir hayat ona ne zorluklar verdi. Belki anne yok, belki para yok, belki evine bakıyor, gezmesi dolaşması, okuması gereken bir yaşta çalışmak zorunda. Hiçbiri olmasa çocuk kirletir, dağıtır, adı üstünde çocuk. Hadi onun üzeri kirli. Ya senin kalbinin kirliliği, vicdansızlığı ne olacak. Hadi sen kötü kalplisin ya o arabadaki insanlar sizinde mi yüreğiniz taş tuttu hiç sesiniz çıkmadı. Biraz kendimize gelelim artık. Bıktık bu ülkede çocuklara yapılanlardan.

Survivor reytinglerine ne oldu?

Survivor’ın reytingleri tarihinde görülmemiş bir düşüş yaşadı bu sezon… Acun Ilıcalı formül olarak eski yarışmacılar Adem Kılıçcı, Avatar Atakan, Damla, Hakan Hatipoğlu, Nagihan ve Ogeday’ı tekrar Dominik’e götürdü. Ancak bu çözüm çok fazla tatmin etmedi. Sosyal medyada eleştiriler aldı başını gitti. Eğer ki bu yarışmacılarla reytinglerde bir yükseliş yaşanırsa seneye Survivor eski formatına geri döner. Ortada bir başarısızlık var ise buna mutlaka Acun Medya müdahale edecektir. Açıkçası bu sene Survivor’ı çok izleme şansım olmadı. Ama bu yıllara kadar sıkı takipçilerinden biri olarak, tekrar aynı ritim ve heyacanı bize yaşatacak yarışmacılar lazım bu programa derim.

Demet’ten naklen konser

Bildiğiniz gibi Demet Akalın, geçtiğimiz günlerde erkek kardeşi Emir Çağ ve şarkıcı Simge Sağın ile birlikte New York’a tatile gitti. Demet’ı buradan kutlamak istiyorum.

Yurtdışına gittiğinde mutlaka bir dünya starının konserini izlemeden dönmüyor. Bu seyahatinde de Pink konserine gitti. Madison Square Garden’daki devasa arenada öyle bir konser gösterdi ki bize, ben videoları defalarca izledim. Demet zaten yazdı: “Dünya starı böyle olunuyor, korkusuzca”. İşte durum tam da dediği gibi. Çok iyiler, çok çalışıyorlar, çok emek veriyorlar. Pink 39 yaşında yani öyle 20’li yaşlarda falan değil. Ama sahnede uçuyor ve şarkı söyleyip saatlerce dans ediyor. O yüzden dünya starı olup, devasa arenaları dolduruyorlar. Bir de Demet, seni yine sinirlendirmişler. Instagram’da temizlik yapmışsın.

Demet Akalın olarak sosyal medya da herkese büyük destek veriyorsun doğru. Sosyal medyanı herkes için kullanıyorsun da. Senin reklamını sosyal medyasından yapacak isim senden daha iyi yapamaz diye düşünüyorum. Bence gerek de yok, sosyal medyanız gayet iyi yürütülüyor.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak