• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
1 Mayıs 2011 Pazar

Sibel Can’dan akıllı repertuvar

En son geçen yıl Günay’da izlemiştim Sibel Can’ı. Program sonrası sohbet etmiştik. Bana yeni bir albüm yapacağını, içinde Gülşen ve Sezen Aksu’dan şarkılar olacağını söylemişti. ‘Görürsün bu benim en iddialı ve en iyi albümüm olacak’ diyerek de heyecanını dile getirmişti.

Bir yıl sonra ‘Seyyah’ isimli albümü çıktı. Ben de Sibel Can’ın yeni parçalarını dinlemek ve sahnesini  izlemek için tekrar Günay’ın yolunu tuttum. Gördüm ki, sanatçı söylediği iki isimle kalmamış ve eskiden arkasında gitar çalan ve son dönemde çok popüler olan Soner Sarıkabadayı, Kenan Doğulu ve günümüzün en iyi söz yazarlarından Sinan Akçıl’dan süper şarkılar almış. Gördüm ki, küçük yaşlardan itibaren sahne yaşamını sürdüren ve gece alemini en iyi bilen sanatçılardan biri olan Sibel Can yeni albümünü yaparken çok akıllı davranmış. Son zamanların en popüler isimlerinin şarkılarını aynı albümde toplamış. 

O geceye gelince; Günay Restaurant yine muhteşemdi. Vahit ve Bayram Yıldız Kardeşler Günay’ı aldıklarından beri eski gazino kültürünü yaşatmaya çalışıyorlar. Bu sayede müzikseverler ve tabii ki sanatçılar da muhteşem geceler yaşayabiliyor. Sibel Can bir yıl aradan sonra sahneye çıktığı için içerisi tıklım tıklım doluydu. Sahneyi görmeyen kapı ağzında bile masalar vardı.

İçeride Serra Tokar, Numan Ceyhan, Süreyya Yalçın ve sevgilisi Turgay Gökkaya ilk gözüme çarpan isimler oldu. Can’ın modacısı Nur Yerlitaş her zaman olduğu gibi locada yerini almıştı. Sibel Can programına yeni albümünden şarkılarla başladı. Seyyah, Hançer ve Suistimal’e salondakilerin hemen eşlik etmeye başlaması ise beni bile şaşırttı.Bu, Can’ın doğru repertuvar yaptığının en büyük göstergesiydi.

Bu arada Can, ilk klbini Kenan Doğulu’dan aldığı ‘Hançer’ e çekmek istemiş ama Kenan, Los Angeles’ta olduğu için henüz bu işi yapamamışlar. Can, “Belki ben onun yanına giderim” diyerek bu düeti mutlaka kliplendireceğinin altını çizdi. Bence de doğru tespit. İlk klibi ‘Hançer’e çekmesi lazım. Sanatçı, sahnede Nur Yerlitaş’ın hazırladığı üç kıyafet giydi. Son giydiği leopar desenli kıyafetle eski günlerindeki gibi hareketli şarkılarda dans etmek istedi. Fakat kıyafetin arkası açılınca, uzun süre sahne konsantrasyonundan uzaklaştı ve aklı kıyafetinde kaldı.

Can, sahnede sık sık Yerlitaş’a iltifatlar yağdırdı. Hatta Yerlitaş da bir şarkı okudu. Ünlü modacı, şarkıyı o kadar güzel söyledi ki, yakında bir albüm çıkartırsa hiç şaşırmam. Son dönemde yeni albümlerde düet yapmak çok moda zaten. Yerlitaş, albüm çıkartırsa Ajda Pekkan, Hülya Avşar ve Sibel Can sanırım modacının isteğini kırmazlar!

Haftaya görüşmek üzere

<p>Akşam TV'den Ezgi Aşık Bakü'ye gitti ve 'Gaminetler Müzesi'ni gezdi. </p>

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği silah ve zırhlı araçlar bu müzede sergileniyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Togg'un 4. yılında seri üretim için geri sayım! Temmuz ayı sonunda başlayacak

Marmaris'te yanan alanlar havadan görüntülendi