• $13,5067
  • €15,3599
  • 798.733
  • 2062.31
20 Mayıs 2012 Pazar

Sarıgerme'deki cennet...

Uzun zamandır dinlenmediğim kadar dinlendim geçtiğimiz hafta sonu. 3 günlük kısa bir şehir dışı kaçışı çok iyi geldi. Ege ile Akdeniz'in buluştuğu noktada konumlanan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa'daydım. Otel havalimanından yalnızca 20 dakika uzaklıkta. İstanbul'un tüm stresiyle indiğim uçak sonrası bambaşka bir dünyada buldum kendimi. Narenciye bahçeleri arasında yemyeşil doğa, sanki cennetten bir parça gibi. Yüksek katlı yapıların olmaması dikkatimi çekti. Doğal görünümü bozmamak adına izin verilmiyormuş. Kararı alan ve uygulayan herkesi tebrik ederim. Hava mis gibi, resmen hayata bakışını değiştiriyor insanın. Cumartesi gecesi Suat Ateşdağlı'nın performansını izledim. Parti otelde 5 farklı konsepti bir arada bulunduran 'Barlar Sokağı'nda yapıldı. Atmosfer harikaydı. Bu arada Suat Ateşdağlı, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında da birer performansla otelde sahne alacak.
Gelelim en çok hoşuma giden şeye: Tesis ne kadar güzel olursa olsun, hizmet eden ekip kötüyse hiçbir kıymeti olmuyor. Hilton Dalaman'ın Genel Müdürü Hakan Alpay önderliğinde hizmet veren ekip büyüleyici! Genel Müdür Yardımcısı İlyas Daşkın ve Misafir İlişkileri Müdürü İzlem Aydın, misafirlerin huzuru ve mutluluğu için durmaksızın çalışıyor. Tüm personel güler yüzlü. Kafanızı dinlemek ve yenilenmek istediğinizde, mutlaka alternatiflerinizden biri burası olmalı...

İMRENİLECEK BAŞARI
Geçtiğimiz haftanın bir diğer organizasyonu ise salı gecesi gerçekleştirilen 'magazinci.com' ödül gecesiydi. Ataköy Marina içinde bulunan Nossa Costa'da düzenlenen gece gayet keyifliydi. Nebahat Çehre'den Pınar Altuğ'a, Demet Akalın'dan Sinan Akçıl'a kadar birçok ünlü isim gecede hazırdı. Birçok kategoride ödül verildi. Geceyi 'Yılın Girişimcisi' ödülünü alan 'Organik Sarayı'nın sahibi, dostum Muharrem Acartürk'le izledik. Magazinci.com bu yıl bu ödülleri 11. kez verdi. Kolay bir iş değil, bağımsız bir internet sitesi olarak  11 yıldır ayakta durmak ve her sene böyle bir organizasyona imza atabilmek. Nurettin Soydan'ı kutluyorum.
Gecenin finalinde Marina'ya şöyle bir göz attım. Bir süredir açıldı, açılacak denilen Marina Park harika olmuş. Kazancılar'dan Hardal'a kadar çok kaliteli mekanlar açılmış. Vale düzeni ve otoparkı gayet modern görünüyor. Dükkanların önündeki yeşillikler ve tekne görselleri uyum içinde. Uzun yıllardır Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt ve Ataköy halkı marina keyfi yapabilmek için Anadolu yakasına taşınıyordu. Yeni düzen buna gerek bırakmıyor. Mutlaka gidin, görün. Gün batımında aperitif bir şeyler çok keyifli olacaktır.
Haftaya görüşmek üzere...

twitter.com/bariskocaoglu66

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları

Balıkçıların ağına takıldı! Korkudan kimse yanına yaklaşamadı

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor