• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
11 Aralık 2011 Pazar

Saba Tümer'in sırrı...

Bu hafta magazin gündemini Show TV belirledi. Başarılı sanatçı Sibel Can'ı konuk alan Saba Tümer'in programı, baştan sona bombalarla doluydu. En büyüğü ise İbrahim Tatlıses'in canlı yayına telefonla katılmasıydı. Yaşadığı saldırı sonrası ilk defa majör kanallardan birinin yayınına katılan Tatlıses, ertesi gün hemen her gazetenin birinci sayfasındaydı.
Yakın ve çok sevdiği dostu Sibel Can'ın programda olmasından dolayı telefon açarak yayına katılan Tatlıses'in açıklamaları ilginçti. İçinde bulunduğu ruh halinin de etkisiyle gözyaşlarını tutamayan sanatçı, hıçkıra hıçkıra ağladı... Sibel Can'ın yayında, 'Tatlıses yoksa her şey eksik' sözleri İbrahim Bey'i altüst etti.  O duygu dolu konuşmalar, önemli açıklamalara dönüştü. 'Dostumu düşmanımı tanıdım', 'Mavi gözlü, esmer çocuk istiyorum' gibi başlıkların havada uçuştuğu programı ilgiyle izledim...
Sohbetin bir kısmında İbrahim Tatlıses, 'Ben sadece Sibel Can, Ebru Gündeş ve Bülent Ersoy'u dinlerim' dedi. Açıklamasının altındaki iyi niyet ve saflığı çözemeyenler de bu sözleri eleştirdi. Bir düşünün, Tatlıses yıllarca İbo Show'da ünlü-ünsüz birçok şarkıcıyı ağırladı. Bazılarının seslerine olan hayranlığını büyük jestlerle ifade etti. Prodüksiyon şirketinde onlarca kişiye albüm yaptı. Sesleriyle ilgili ikna olmasaydı, o albümler Tatlıses'in şirketinden çıkabilir miydi? Tatlıses benim gibi birçok insanın düşüncesini dile getirmiştir.
Bülent Ersoy'un, Ebru Gündeş'in ve Sibel Can'ın yerinin, değerinin ve yeteneklerinin önemini vurgulamıştır. Ötesinde bir şey aramak asla doğru değildir. Tatlıses'in dışında Orhan Gencebay, Soner Sarıkabadayı, Kenan Doğulu, Ebru Gündeş gibi önemli isimler de programa katıldı. Yazımın başında da belirttiğim gibi, bu hafta magazin gündemini Show TV belirledi.
Daha da detaylandırırsak Caner Erdem yönetimindeki Show TV İç Yapımlar ekibi. Uzunca bir süredir dikkatle takip ettiğim ekip, sürekli başarılı işler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde   Selma Ann Desmond'un vefatı olayında da büyük başarılara imza attılar. Saba Tümer ve Caner Erdem nezdinde tüm ekibi kutluyorum.
Haftaya görüşmek üzere

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak