• $32,217
  • €35,0266
  • 2440.59
  • 10932.9
23 Kasım 2018 Cuma

Mustafa Uslu bu işi çözdü

Mustafa Uslu, Ayla ve Müslüm filmlerinin yapımcısı… İlk yönettiği ‘Ayla’ ile sektöre öyle bir hızlı giriş yaptı ki; ‘Bunun üzerine bir daha çıkamaz’ denildi… Gerçek bir hikâye ancak böyle güzel anlatılabilir, duygusu seyircide bu kadar etki yaratabilirdi. Film gişede kulaktan kulağa rekora gitti. Bu tabii ki yapımcıyı sevindirdi. Ardından başka bir öyküyle karşımıza çıktı… Sesi, yorumu ve tavırlarıyla Türk müziğinde kendine farklı bir yer edinen milyonların sevgilisi Müslüm Gürses’in inişli çıkışlı hikâyesini çekti. Yapım, gişede 5 milyona doğru gidiyor şu haftalarda. Oyuncu kadrosu o kadar doğru yapılmış ki, bir de üzerine Müslüm Gürses’in kimsenin bilmediği gerçek bir hikâyesi vizyona sunulunca hem Müslüm hayranları hem de hayranı olmayan birçok seyirciyi sinemaya getirmeyi başardılar. Yani ikinci proje de doğru zamanda ve doğru ellerde yerini buldu. Şimdi de bir Naim Süleymanoğlu filmi geliyormuş Mustafa Uslu’dan. Valla ne yalan söyleyeyim, bu işi çözdü yapımcı. Gerçek hayatların gerçek hikâyeleri vizyonda iş yapıyor. Naim Süleymanoğlu da bu ülkeye çok büyük gurur yaşatan sporculardan biriydi. Hayatını kim oynar bilemem ama eminim çok değişik bir hikâye çıkacaktır hayatından.

OTOMATİĞE BAĞLANMIŞ HAYATLAR

Öyle bir devirde yaşıyoruz ki; elimizdeki akıllı telefonlardan ötürü birbirimizle konuşmayı, hal hatır sormayı, nasılsın, iyi misin demeyi unuttuk. Sadece anlık bildirimlerle o an ihtiyaç olanı yazıp, herkesi çıkarıyoruz aramızdan. Gördüğünüz gibi geçen hafta Ferhat Göçer’in kızı da iletişimsizlikten kendini ekranlara attı. Babasına sesini duyurmak için… Neyse ki baba- kız görüşmüşler, konuşmuşlar. Bazen en yakınımızdaki insanları bile görmezden geliyoruz. Artık o kadar otomatiğe bağlanmış hayatlar yaşanıyor ki, o şurada iyi, resim koymuş tamam problem yok diye adlandırıyoruz. Full iletişim içinde tamamen iletişimi kestik birbirimizden. Sadece görsel iletişimle irtibata geçmenin ne kadar sağlıksız olduğunu sanırım ileriki yıllarda anlamamız çok geç olmaz.

Bir çocuk için istenilebilecek tek şey!

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ydü. Keşke çocukların haklarını savunmak için bir güne hiç ihtiyaç duyulmasa… Tüm çocukların hakları sadece çocuk olmak olsa... Çocuklukları ellerinden alınmasa, hak aramak yerine onlara sevgi dolu bir dünya gösterebilseydik. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada çocuklara yapılan zulüm, istismar durmalı. Hem akıllı, zeki ve topluma faydalı bireyler isteyip hem de onları maddi manevi gereken imkânları veremedikçe çocuklardan sağlıklı birer birey olmalarını bekleyemeyiz. Umarım bir gün, tüm dünyada mutlu ve hakları ellerinden alınmamış çocukların olduğu günler olur.

<p>Zam sınırının kalkması, oranı ev sahibinin belirleyeceği  anlamına gelmiyor. Şayet bu sınır kalka

Kirada yüzde 25 sınırı kalkıyor mu?

Valilikten Ankara'ya uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat

Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeleri belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri