• $15,8698
  • €16,8651
  • 939.52
  • 2393.61
29 Nisan 2012 Pazar

Kıssadan hisseler...

Bu hafta özellikle ünlü isimlerin düğünleriyle şenlenen ve bir o kadar da yoğun geçen bir gündemin ardından, tek bir şeye değinerek yazacağım yazının kapsamının yetersiz olacağını düşündüm. Yeniliklerle dolu bir haftayı 'Kıssadan Hisseler' şeklinde hiçbir detayı atlamadan özetlemek, yorumlamak ve sizlerle paylaşmak istedim.
***
Yağmur, fırtına derken yaz bu defa geldi. Belki birkaç kez günübirlik yağmurlara rastlarız en fazla. Güneşin açmasıyla birlikte ilk 'yazlık kapağımız' da sizinle buluştu bu sayıda. Demet Akalın, marka yüzü olduğu bikinilerle verdiği pozlar ve keyifli bir röportajla sizlerle... Bu arada yeni soyadı ile Demet Kurt ve eşi Okan Bey'e mutluluklar...
***
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı, pazartesi gününe denk gelince, fırsat bu fırsat deyip kısa bir tatil için soluğu Kıbrıs'ta aldım. Bu defa, o bölgenin en güzel otellerinden Merit Crystal-Cova'da konakladım. Güzel bir Candan Erçetin performansı izledim. Kıbrıs'ta hava tam anlamıyla 'Limonata' gibiydi. Kıvamında bir esinti ve keyifli bir güneş... Kıbrıs'ta sezonu açtık, bakalım bu sene sırada nereler var?
***
Önceki hafta Ayaklı Gazete'nin ödül töreninde ayaküstü sohbet ettik Hande Yener'le. Yine formunda, müthiş dinamik görünüyordu. İlk albümünden bu yana yıllar Hande'den değil bir şeyler götürmek, dinamizm, sağlık, pozitif bir dünya görüşü ve fit bir vücut gibi birçok şey getirmiş. Ona daha feminen fotoğraflar çektirmesini söyledim. Zaten düşünüyormuş. 'Yeni bir şeyler deneyeceğim' dedi. Bekliyorum.
***
Sinan Akçıl'ın 'Karnaval'ı geldi hafta içi. Piyasada konuşulduğu kadar var. Albüm hit dolu. Şu sıralar çokça dinliyorum. Radyolar nasıl organize edildiyse, bir kanalda bitiyor diğerinde başlıyor. Albümün başarısı kadar, Sinan'ın sevilmesiyle de alakalı bu durum. Radyolar ve radyocular önemlidir ama onlar tarafından sevilmek daha da önemlidir. Sinan bunu başarmış. Tebrikler.
***
Sık dinlediğim bir diğer albüm de Sibel Can'ın 'Meşk' isimli albümü. Bu konuda taraflıyım sanırım. Çünkü Sibel Can ne okursa okusun dinlerim diye düşünüyorum. Son albümdeki şarkılar itinayla seçilmiş. Fotoğraflar pırıl pırıl. Hala dinlemeyen varsa, tavsiye ederim.
***
Özge Borak-Ata Demirer düğünü haftanın önemli maddelerinden biriydi. Basına yansıyan fotoğraflardan tutun, davetlilerin anlatımlarına kadar çok keyifli bir düğün olduğu net. Ata da evlendikten sonra gözler ister istemez Beyaz'a çevrildi. Cem Yılmaz'ın ani evlilik kararı, ardından Ata'nın evlenmesi, yıllardır 'aile adamı' olarak görmeye modlandığımız Beyaz'ı düşündürdü bize. Kaldı ki, Suada'daki düğüne katılan Şahan da aynı şeyi düşünmüş olacak ki; basın mensuplarının 'Evlilik ne zaman?' sorusuna, 'Sırada Beyazıt var' diyerek cevap vermiş. Beklentimiz her zaman olduğundan daha yüksek. Artık Beyazıt'ın düğününü yayınlamak istiyoruz...
Haftaya görüşmek üzere...

twitter.com/bariskocaoglu66

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister