• $7,3696
  • €8,9592
  • 442.266
  • 1562.86
05 Ağustos 2012 Pazar

İyi ki yarışmalar var

Ekranlar şu sıralar yine magazine teslim. Hangi kanalı açarsanız açın hemen bir magazin programına rastlıyorsunuz. Daha önce de bu böyleydi. Gerçi o zamanlar reytingler ölçülüyordu ve kim daha iyi anlıyordunuz. Şimdi reytinglerde belli değil. Sanırım bu yüzden bütün programlar birbirine benziyor. Pazartesi izlediğiniz bir haberi sadece o hafta değil ertesi haftalar da izleyebiliyorsunuz. Durum böyle olunca sanki programlar aynı isimler etrafında dönüp duruyor gibi algılanabiliyor. Onlara da hak vermek gerekiyor çünkü yaz sezonunda hep aynı isimler plajlarda ve sahnelerde.
Aynı isimler demişken gerçektende son günlerde magazin malzemesi olan isimler belli. Eskiden Hülya Avşar, Gülben Ergen ve Sibel Can gibi isimler vardı. Onlar geri çekilince Hande Yener, Demet Akalın ve Bengü gibi isimler magazine malzeme oldu. Bu yıl ise Çağatay Ulusoy, Beren Saat ve Bade İşçil haberleri yapılıyor. Ara sıra Ajda Pekkan, Deniz Seki, konserler olduğu zaman ise Tarkan. Bodrum ve Çeşme rekabeti arasında gidip gelen konular ve İstanbul geceleri. Yeni isimlerde çıkmayınca magazin programlarında konu sıkıntısı had safhada.
Bu arada televizyon kanalları da birkaç tane yazlık dizi ile sezonu bitirmeye çalışıyor. Yine her yıl olduğu gibi kanallarımız yaz döneminde program sıkıntısı çekiyor. Bu yıl benim dikkatimi çeken şey ise yarışmalar oldu. Birçok sıkıcı program arasında daha iyi vakit geçirmemizi sağlıyorlar. Benim favorim olan Eser Yenenler'in sunduğu Eyvah Düşüyorum'a yaz sezonunda ara verdiler sanırım. Şimdi Star'da Selçuk Yöntem'in sunduğu 'Büyük Risk', atv ekranlarında yayınlanan Kenan Işık'ın sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster' ve benim yeni favorilerim olan Kanal D'de  başlayan  İlker Ayrık'ın sunduğu 'Ben Bilmem Eşim Bilir' ve Show Tv'nin her gün yayınladığı 'Şeflerin Düellosu' ekranlara renk getiriyor. Türkiye'de insanların çoğunun evde vakit geçirdiği düşünülürse iyi ki yarışmalar var diyorum. Son derece renkli olan yarışmalar birbirinin benzeri diziler ve aynı isimlerin ekrana geldiği programlardan sıkılanlar için alternatif olabiliyor.
Haftaya görüşmek üzere...

twitter.com/bariskocaoglu66

<p>Trump'ın ayrılışının ardından ABD'nin 46'ncı başkanı Joe  Biden ailesiyle birlikte yemin ederek r

Joe Biden, AB ile buzları eritir mi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rusya'dan görenlerin aklını başından alan kareler

Yol kenarında biriken kardan araba yaptı