• $32,2184
  • €35,0201
  • 2446.03
  • 10893.9
9 Kasım 2018 Cuma

İbrahim Tatlıses filmi çekilmeli

Dünyada örnekleri çok... Sanat hayatları kadar özel hayatları da merak edilen, geçmişten bugüne her daim yaptıklarıyla merak uyandıran, ölümlerinin üzerinden yıllar geçse bile isimleri hiç unutulmayan efsane isimler…

En son da Freddie Mercury’nin hayatı ‘Bohemian Rhapsody’ filmiyle vizyona girdi. Türkiye’de de son örneğini Müslüm Gürses filminde gördük.

Müslüm Baba’nın dramatik hayatı herkesi derinden etkiledi. Gözyaşlarımıza engel olamadık. Peki Türkiye’de hayatı film olur diyebileceğiniz kimler var derseniz; Bergen’in hayatı da kısa zaman sonra Serenay Sarıkaya’yla beyazperdeye aktarılacak. Bence daha birçok değer var hayatı film gibi olan ve merak edilen… İlla bir insanın hayatının filme çekilmesi için ölmesi de gerekmiyor… Sanatçı yaşarken filminin çekilmesi daha anlamlı olmaz mı? Mesela bir İbrahim Tatlıses’in filmini izlesek hiç fena olmaz. Mağarada doğum, Urfa’dan İstanbul’a gelme yolculuğu, star olma, hapse girme, kadınları, vurulması… Senaryo düşünseniz bu kadarı aklınıza gelmez.

Tatlıses filmi, bence bugün çekilen ve çekilecek olan birçok sanatçı filminden daha çok izlenir.

Bazı insanlar boşuna bir değer olmuyor farklılıklarıyla. Bir şeyler anlatmak adına yaşanıyor bu hayatlar. Belki zor ve zahmetli yollardan geçiyor şöhretli yaşam ama hayatının gelecek nesillere, yıllar yıllar sonra bir filmle ulaşması çok özel değil mi?

Yeni nesil daha tutumlu

Para meğer yaşlılıkta lazımmış lafını hep duyarız eskilerden. Hiç yaşlanmayacakmış gibi yaşamak, hep o paralar kazanılacakmış gibi har vurup, harman savurmalar, popülerlik, gençlik, hevesler derken bir bakmışız ki yaş almış gitmiş. Hayatta en önemli şey kuşkusuz sağlık. Sağlık oldu mu her şey olur ama eninde sonunda yaşlılıkta başını sokacak bir ev, kimseye muhtaç olmadan yaşamak da en önemlisi. Geçen hafta Posta Gazetesi’nde Alev Gürsoy Cimin'in Aydemir Akbaş’la yaptığı röportajda bir cümle dikkatimi çekti. Usta sanatçı birikimleriyle ilgili olarak ‘Ben yedim paraları. Hem de gece hayatında yedim. Ama şimdiki aklım olsa daha dikkatli davranırdım. Çünkü para meğer yaşlılıkta lazımmış. Pişmanım elbette. Bir evim var. Bak 60 liralık telefonum var’ açıklamasını yaptı.

Geçmişte Yeşilçam ünlülerinin birçoğu bu hatayı yaptı. O şaşaalı hayatlardan sonra, devir değişip iş bulamayınca hazıra dağ dayanmadı. Kimisi sokaklarda, kimisi bakım evlerinde, kimisi aç sefil halde geldi ekranlara. Ama şimdiki genç oyuncu ve şarkıcılara baktığımda onlar daha akıllı. Bakıyorum da hepsi en ufak işten kazandıklarını bile hemen bir yatırıma dönüştürüyorlar. Hepsi bilinçli davranıyor hele ki kötü alışkanlıkları da yoksa ve aileleriyle de hareket ediyorlarsa yatırımlarına yatırımlar katıyorlar. Yani geçmişteki hayatlardan güzel dersler çıkarmışlar belli ki.

Baktığımızda bugün Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Demet Akalın gibi bugünün en popüler, kazanan isimleri arsa zengini. Valla onlar arkalarından gelen nesillere güzel örnek oluyorlar bu anlamda.

Çocukların sevinci her şeye değer

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi'nde amatörce çocuklar tarafından çekilen video ilk sosyal medyaya düştüğünde izleyenlerdenim. Ve bunu Acun Ilıcalı’nın fark edip geri dönüş mutlaka yapacağını az çok herkes kadar tahmin etmiştim. Ama bütün okulu İstanbul’a getirip ağırlamak tam da Acun’a yakışan hareket olmuş. O gece o kadar duygulandı ki televizyon seyircisi, o çocukların sevincini, heyecanını, şaşkınlığını gördükçe. Acun onları stüdyoya getirmekle kalmayıp bir de jüri üyeliği yaptırması ise harika işti. Kendi imkanlarıyla çektikleri videoda koltukları döndürmek için bastıkları şeyin bir domates olması, o koltukları döndüren çocukların kadraja girmemek için dağa doğru koşmaları ve o ortamda bunun için harcadıkları enerjiyi görmek paha biçilmez. Ve bu çocukları sevindirmek, hayatlarında böyle güzel bir anı bırakmak, televizyonun bu şekilde de hizmet verip, bize bu duyguları hatırlatması, hayal kuran bir çocuğun hayallerinin gerçek olmasından daha güzel ne var dedirtti.

<p>Zam sınırının kalkması, oranı ev sahibinin belirleyeceği  anlamına gelmiyor. Şayet bu sınır kalka

Kirada yüzde 25 sınırı kalkıyor mu?

Valilikten Ankara'ya uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat

Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeleri belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri