• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
14 Haziran 2019 Cuma

EVLİLİKTE HAYIR VAR

Amine Gülşe ve Mesut Özil çiftinin görkemli düğünü görmeyen, duymayan kalmadı ama evlenirken bile ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi düşünen Mesut Özil’i tebrik etmek lazım. Özil, Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, kurumun Türkiye’deki 14 farklı aşevinden 14 bin, Suriye ve Türkiye’deki kamplarda kalan savaş mağdurlarına da 2 bin olmak üzere toplam 16 bin kişiye yemek verilmesi için bağışta bulundu. Özil’in vatanseverliğini, insanlığını, Türkiye sevdasını zaman zaman futbol sahalarında görüyorduk. Düğününde hediye kabul etmeyerek aynı zamanda 1000 çocuğu ameliyat ettirecek olan Özil, örnek alınacak olan bu iki hareketiyle bizleri duygulandırdı. Evlilik serenomisinin her aşamasını Türk örf âdetlerine uygun yaptı.

Dünyaca ünlü bir futbolcu, yetenekli, başarılı, ama hiç şımarmamış, nereden geldiğini hiç unutmamış. Onun yerinde olsa şımaracak, gösteriş budalası o kadar çok isim geliyor ki aklıma! O da ben de kalsın. Öyle güzel örneksin ki, hem gençlere hem de Türk futboluna. Bir kere daha güzel eşinle mutluluklar.

Bodrum’da yerli turist yok diye ağlamayın!

Ivana Sert’in Bodrum’da 800 TL hesap ödediği için isyan ettiği açıklamasından sonra fiyatlara şöyle bir göz atayım dedim.

Lahmacunun 75-80 TL, ayranın 25-30TL, çay fiyatlarının 20 TL olduğu beachlerde sadece bir kereye mahsus bu insanları kandırabilirsiniz.

İkinci defa gelen ya çok zengindir ya da havadan para kazanıyordur. Ülkede ekonomik kriz olduğu gerekçesiyle iş olmadığı için sürekli ağlayan esnaf bunu yapıyorsa, demek ki kriz falan size yok bu fiyatları listelediğinize göre.

Sonra diyorsunuz ya insanlar Yunan adalarına tatile gidiyor diye, neden gidiyorlar diye bir sorun kendinize.

Hepimiz biliyoruz ki, o lahmacun altından yapılmıyor, o hamburgerin içinde pırlanta yok. Bu fiyatlarla ancak bayramlarda iş yapmaya mahkum kalırsınız.

Valezede Murat Boz

Murat Boz’un, valeye verdiği 200 TL’nin para üstü olan 170 TL’yi istemesi, sosyal medyasından yaptığı esprili açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Kimisi “Ne var almasaymış” dese de, kimisi de “Adam haklı vermek zorunda mı” dedi. Ben de ister bahşiş bırakır, ister bırakmaz diyenlerdenim. Adamın o para üstüne ihtiyacı mı var… Tabii ki yok ama kimse kolay para kazanmıyor. Eğer bahşiş bırakmak isterse zaten valeye bunu ifade ederdi. Ama sırf ünlü diye onay almadan para üstü vermemek maalesef hoş değil. Eminim ki Murat Boz’un derdi o para üstü değil, kendisine yapılan bu davranışın hiç de etik olmaması. Bu olayı gündeme getirmesi de tüm vale sektöründe hizmet veren çalışanlara ders olsun birazcık.

Yıllarca muhabirlerin sayesinde reklam yaptınız

Bodrum’da yıllarca magazin muhabirleri sayesinde ekmek yiyenler… Size sesleniyorum. O magazin muhabirlerinin üzerine tekneyi süren mekana da. O muhabirler yıllardır sizin işletmenizde ünlüleri çekmeselerdi, bugün ne o mekanın ne de diğer mekanların adını kimse duymayacaktı emin olun. Hele ki, tatile gelen ünlülerin görüntüleri basına yansımasa, o gelen ünlü sizin mekanınıza bir kere gelmiş olacaktı. Hata ya da değil ne olursa olsun, yıllardır işlerini yapan, yaz sıcağında, sırtlarında devasa kamera ve fotoğraf makineleriyle sadece ve sadece işlerini yapmaya çalışan, ekmek paralarının derdinde olan tüm magazincilere büyük haksızlık yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir. Eğer bir sezon sizi çekmesinler bakalım, o işletme ne durumda olur. Unutmayın ki, magazin basını üzerinden yıllardır bedava reklam yapıyorsunuz. Umarım bu olay siz ve sizin gibi tüm işletmecilere ders olur. Şükür ki; can kaybı yok. Hürriyet Gazetesi’nden Cenker Tezel, Tv100 muhabiri Metehan Ekşi ve Habertürk muhabiri Onur Aydın kardeşlerime geçmiş olsun diyorum. Balıkçı teknesinin kaptanı Osman Demirkol’a da acil şifalar dilerim.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı