• $13,5243
  • €15,3747
  • 799.087
  • 2056.4
28 Ağustos 2011 Pazar

Eski bayramlar

Bayramlar dostluk ilişkilerinin güçlendiği, hoşgörünün, yardımlaşmanın arttığı günlerdir.
Çocuklara harçlıkların verildiği, yoksulların fitre ve sadakalarla sevindirildiği, komşu ve
akrabaların yapılan ziyaretlerle yüzlerinin güldürüldüğü günlerdir. Geçenlerde elime geçen bir kitap Osmanlı İmparatorluğu döneminde Anadolu'daki Ramazanları anlatıyordu. O dönem kentlerde Ramazan ayı şenliklerle kutlanırmış. Gösterişli iftar yemekleri verilir, oruçların açılmasının ardından ise halk kahvehanelere gider, burada hikayeler anlatan meddahları ve Hacivat-Karagöz oyunlarını izlerlermiş. Geç saatlere kadar süren kalabalıkta herkes çok güzel vakit geçirirmiş.
Yarın Ramazan'ın son günü, ertesi gün bayram. Ancak yaşanan koşuşturmaca, vakitsizlik gibi etkenler eskiden olduğu gibi görkemli Ramazanlar yaşamamızı engelledi. Belki birkaç iftarda dostlarla buluşup, çok uzun sürmeyen sohbetlere imza attık. Sonrada vakitlice evimizde olabilmek için erkenden yollara düştük. Herkesin yakındığı gibi gerçekten de bayramlar her geçen yıl tadından, lezzetinden bir şeyler kaybediyor. Yine de bayramlar tüm ailemizin bir araya geldiği ve en güzel anları paylaştığımız eşsiz zamanlardır. Hepinizin bayramı kutlu olsun...
Bu hafta kapağımıza Funda Arar'ı  taşıdık. Arar, son yıllarda sesiyle, başarısıyla ön plana çıkıyor. Bu kadar çok yalanın, dedikodunun olduğu sanat dünyasında, ilk çıktığı günden beri sadece sesiyle varolmaya çalışan sanatçı bence bunuda çok iyi başardı. İç sayfalaramızda ise Okan Buruk'la evlendikten sonra mankenliği bırakıp mağaza açarak kendine yeni bir yol çizen Nihan Buruk röportajını bulacaksınız. Davetler, Nişantaşı ve Bebek sokak fotoğrafları ve diğer haberleriyle her pazar olduğu gibi yine dopdolu bir AKŞAM LIFE bulacaksınız.

Haftaya görüşmek üzere.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Balıkçıların ağına takıldı! Korkudan kimse yanına yaklaşamadı

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız