• $31,5318
  • €34,2715
  • 2127.27
  • 8919.16
5 Ekim 2018 Cuma

Dünyada yeni trend ‘Dijital Detoks’

Evet dünyada çoğu ünlü starın yapmaya başladığı yeni trend “Dijital Detoks”. ‘Dijital Detoks nedir?’ diye merak edenler için; cep telefonları, bilgisayarları, tabletleri bir süreliğine bırakıp, teknolojiyle olan tüm bağlarınızı kesiyorsunuz ve sadece kendinize, ailenize, sevdiklerinize vakit ayırıyorsunuz. Birden herkese kolay gibi gelse de en ufak boş vaktimizi, elimizdeki cep telefonlarına sarılarak geçiren bir millet olarak, Instagram’a resim yüklemeden, Facebook’a giriş yapmadan, Twitter’da en az birkaç saat vakit geçirmeden, Whatsapp kullanmadan ve daha birçok Android ve Ios telefonlardaki uygulamaları indirmeden, oyun oynamadan geçirilen bir hafta düşünebildiniz mi? Zor değil mi?...

Ama bunu başarabilenler, hayatlarında çok mutlu ve güzel anlar yakaladıklarını tecrübeleriyle anlatıyorlar. Çünkü her anını sosyal medyada paylaşan, gittiği restoranı, yediği yemeği, gittiği tatil yerlerini yayımlamak vb. birçok şey… O anda fotoğraf çekme derdinde olan bizlerin anı kaçırdığını, gelecek olan like’larında, en güzel geçirilecek saatlerden daha önemli olmasının bir çeşit hastalık olmaya başladığının sinyallerini veriyor.

Dijital Detoks; bu bağımlılıklardan kurtulmak ve yaşadığımız bu anların tadını çıkarmamızı sağlamak için uygulanan bir yöntem dünyada. Dünyada birçok ünlünün uyguladığı bu yöntemi, Türkiye’de uygulayabilen ünlüler çıkar mı bilmiyorum ama en azından hepimiz bir kere deneyimlemeliyiz bence.

YiNE BiR SOSYAL MEDYA iSYANI

Bu isyan bu hafta eşiyle Bensu Soral ve Hakan Baş’ın düğününe katılan Buse Terim’den geldi. Bu isyanda haklı mı, 100% haklı Buse Terim. Terim’in kilolu görünümüyle fotoğrafının altına hakaretler eden, aşağılayan bir kitle. Artık iş çığırından çıkmış, insanların görüntüsüyle dalga geçen bir toplum olmuşuz. Yeni doğum yapan bir kadın, bunun için kendini anlatmak, açıklama yapmak zorunda kalıyor ne yazık ki? Velev ki o kilolar doğum kilosu değil, velev ki böyle, kim hakaret etme hakkına sahip insanların fiziksel görüntüsüne… İşte olay bu kadar çığırından çıkmışken, belki de dijital detoks lazım hepimize.

Doğru proje doğru partner

Aylardır ‘Kıvanç Tatlıtuğ’a aranan partner bulunamadı‘ haberlerini gördükçe, nasıl bir partner aranıyor demekten kendimi alamıyorum. Ay Yapım imzalı “ÇARPIŞMA” dizisi için Kıvanç Tatlıtuğ’un hâlâ bulunamayan partneri nihayet bulundu derken Elçin Sangu’nun da olmadığı ve Beren Saat’e teklif gittiği ve Beren’in teklifi düşündüğü ve henüz kabul etmediği son konuşulan haber. Herhalde ‘Aşk-ı Memnu’dan sonra tekrar bir araya gelirse bu ikilinin çok reyting alacağı da düşünülerek hareket ediliyordur. Ama bu işler hiç belli olmaz. O zaman ki popülerlikleri bugün iş yapar mı büyük sürpriz olur. Konuşulan isimlerden ziyade ben senaryonun gücüne inananlardanım. O yüzden umarım doğru isimlerle, doğru senaryo, doğru gün ve zaman hesaplanır da Kıvanç Tatlıtuğ’un bu işi onu yarı yolda bırakmaz.

Estetiksiz güzeller eskide kaldı

Geçen haftadan beri Miss Turkey 2018 yarışmasında birinci olan Şevval Şahin’in estetiksiz fotoğrafları yayımlanınca, her ağızdan bir ses çıktı. Kimi güzellik yarışmasına katılan birinin estetiksiz olması gerekir dedi, kimi estetikli de olabilir dedi, kimi sağlık sorunları nedeniyle yaptırdığı için olabilir dedi. Ama 1. güzelimizin kendine olan özgüveni ve ‘Estetik olmasaydım da birinci olurdum’ demesi, herkesi şaşırttı. Eskiden olsa o taç geri alınırdı benim bildiğim ama bugünün dünyasında gördüğünüz gibi bu standart olması gereken bir şey gibi karşılanıyor. Eski Türkiye güzellerine baktığımızda Azra Akın, Arzum Onan, Özlem Kaymaz, Demet Şener, Pınar Altuğ ve birçok güzelimiz, sıfır estetiksiz, doğal halleriyle bu yarışmayı kazanınca, bu dönemin güzelleriyle maalesef kıyaslamak haksızlık olur. Şimdi en iyi estetik cerraha sahipsen, güzellik yarışmasında birinci olmak çok zor değil demek ki.

<p>Daha önce yaban hayatıyla ilgili birçok video çeken 47 yaşındaki Tutar, son olarak Gümüşhane dağl

Yaban keçileri ve ayılar böyle görüntülendi

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu