• $13,4004
  • €15,1846
  • 792.061
  • 2005.68
30 Mayıs 2012 Çarşamba

Yo-rul-mu-yooor!

Efes'in benci güçlü. Rotasyon avantajı var. Beşiktaş, topuğundaki sakatlıktan dolayı Mehmet Yağmur'dan da yoksun çıktı maça...
'Kartallar, yo-rul-mu-yooorlar.'
G.Saray da, Banvit de, 5-6 ana oyuncu ile 40 dakikayı tamamlayan 'Biyonik Kartalları!' yoramamıştı. Daha ilk maç olsa da, Efes de Arroyo, Hawkins, Serhat, Erceg, Ersin ve Bonsu'dan meydana gelen 'Kupa Canavarları!'nı yorup, işlerini bitiremedi. Tabii daha erken. Uzun bir seri olacak.
Bakalım, 'Kartallar da, yorulur!' diyenler, haklı mı çıkacak ya da hüsrana mı uğrayacak?
Beşiktaş maçın genelinde Hawkins ve uzunlarıyla Efes'e baskın çıktı! Erceg, Ersin ve Bonsu'nun ezici ribaunt hakimiyeti ile rakibine maç sonu 28-36'lık üstünlük sağlayan Beşiktaş, Bonsu ve Ersin ile de Efes, boyalı alan savunmasını kolayca delerek pota altından basketler üretti. Hele Mensah-Bonsu... 7/9 ile 77'lik ezici pota altı başarısı, Beşiktaş'ın dünkü galibiyetindeki büyük etkendi. Her iki periyotta da, Efes'in skor hakimiyetini ele geçirme hevesini kursakta bırakmaya yetti!
FAUL PROBLEMİ OLDU
Efes'in savunmasındaki gediklerin baş nedeni olan uzunlar, hücumda kısır kalınmasının da nedeni oldular. Kerem Gönlüm ve Savan da olmasa ne olacaktı? Batista, hem çok erken faul hanesini kabarttı, hem de rakip pota altında etkisiz kaldı. Barac'a ne demeli... İlk yarıda, 2.17'lik Dev Adam, 2.07'lik Bonsu'dan blok yiyor. Eminim ki, Koç Zouros'u çıldırtıyor!
 Efes'in, galibiyeti zorlamaya başladığı son dakikalarda Beşiktaş'ın savunmasında Hawkins, Arroyo, Erceg ve Bonsu'nun 'Faul Üçlemeleri' sonucu yumuşama olunca 'Barac Aslan kesildi!' pota altından skor üretti. Lafayette'nin katkısı da mükemmeldi ama tüm bunlar için çok geç idi... Ve Efes, üzüldü, Beşiktaş sevindi.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları