• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
17 Şubat 2011 Perşembe

Yine 'kazanırken kaybetmek!'

F.Bahçe Türkiye Kupası'nı kazanırken, sakatlanan Mirsad'ı kaybedince o günkü yazımızda 'Kazanırken, kaybetmek!' demiştik... Ve Mirsad'sız 'Euroleague Yolu'ndaki endişelerimizi iletmiştik. Dün gece de 'Kazanırken, kaybettik' endişesi 'İki' oldu. Tanrı 'Üçüncü'den korusun! Mirsad'ın yokluğunda hastalanan Ukiç'i de çok aradı F.Bahçe. Jasi ile olmadı. Zaten Engin ve Vidmar'sızlık da 'Kanarya'nın canına tak etmişti!'
Kısacası F.Bahçe 4 önemli eksikle çıktı Litvanya seferine. Oyunda varlığı ile yokluğu belli olmayan Jasi ve Tomas, 5'er faulle devre dışı kalan Lavri ve Kaya da buna eklenince, grup liderliği işi biraz darbe yedi! Oysa süper oynayan Emir ve Ömer, harika katkı veren Oğuz, F.Bahçe'yi sırtlamışlardı. Çok yazık oldu!
F.Bahçe ilk 2 periyotta, savunma silahını iyi kullandı. Rakip hücumlarda topu alan oyuncuya double-team ağırlıklı, sıkı baskı ve hemen her oyuncuya yakın savunma, Zalgiris'i 30 gibi düşük skorda tuttu. Ancak bu 2 periyotta Zalgiris boyalı alan savunmasını da delemediğimiz için hücumda pota altını iyi kullanamadık. Kinsey ve Ömer boyalı alan dışından 'Nokta atışlarla' basketler yazınca, ilk yarıda 30-31'lik skor hakimiyeti geldi.

KOMŞU'YU YENMELİYİZ
3. periyotta işler çok iyi gitmedi. Son 45 saniyede rakip pota altında topu elinden kaçıran Lavri'nin, topu kaptırınca rakibine centilmenlik dışı faul yapması, hakemin kararına itiraz edip, üstüne teknik faulle 5 faule ulaşıp oyun dışı kalması Fener'in 4 sayılık avantajını, yok etmese, muhtemel galibiyet de kaçıp gitmeyecekti.
Son periyotta pas hataları, boş şutlarla 'Kabus'a dönünce, yenilgi kaçınılmaz oldu. Bu maçı kazansak, grubu lider bitirmek işten değildi. Şimdi artık riskler var. İstanbul'daki Olympiakos maçını kazanmak şart oldu.

<p>Çevre dediğimiz hadisenin sadece devletlere bırakılamayacağını söyleyen Oğuzhan Bilgin, konuya il

'Çevre, dünya ve tabiat bize emanet olarak bırakıldı'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Jason Statham Antalya'da kurşun geçirmez camlı villada kalıyor