• $15,9018
  • €16,8127
  • 939.092
  • 2380.51
17 Şubat 2011 Perşembe

Yine 'kazanırken kaybetmek!'

F.Bahçe Türkiye Kupası'nı kazanırken, sakatlanan Mirsad'ı kaybedince o günkü yazımızda 'Kazanırken, kaybetmek!' demiştik... Ve Mirsad'sız 'Euroleague Yolu'ndaki endişelerimizi iletmiştik. Dün gece de 'Kazanırken, kaybettik' endişesi 'İki' oldu. Tanrı 'Üçüncü'den korusun! Mirsad'ın yokluğunda hastalanan Ukiç'i de çok aradı F.Bahçe. Jasi ile olmadı. Zaten Engin ve Vidmar'sızlık da 'Kanarya'nın canına tak etmişti!'
Kısacası F.Bahçe 4 önemli eksikle çıktı Litvanya seferine. Oyunda varlığı ile yokluğu belli olmayan Jasi ve Tomas, 5'er faulle devre dışı kalan Lavri ve Kaya da buna eklenince, grup liderliği işi biraz darbe yedi! Oysa süper oynayan Emir ve Ömer, harika katkı veren Oğuz, F.Bahçe'yi sırtlamışlardı. Çok yazık oldu!
F.Bahçe ilk 2 periyotta, savunma silahını iyi kullandı. Rakip hücumlarda topu alan oyuncuya double-team ağırlıklı, sıkı baskı ve hemen her oyuncuya yakın savunma, Zalgiris'i 30 gibi düşük skorda tuttu. Ancak bu 2 periyotta Zalgiris boyalı alan savunmasını da delemediğimiz için hücumda pota altını iyi kullanamadık. Kinsey ve Ömer boyalı alan dışından 'Nokta atışlarla' basketler yazınca, ilk yarıda 30-31'lik skor hakimiyeti geldi.

KOMŞU'YU YENMELİYİZ
3. periyotta işler çok iyi gitmedi. Son 45 saniyede rakip pota altında topu elinden kaçıran Lavri'nin, topu kaptırınca rakibine centilmenlik dışı faul yapması, hakemin kararına itiraz edip, üstüne teknik faulle 5 faule ulaşıp oyun dışı kalması Fener'in 4 sayılık avantajını, yok etmese, muhtemel galibiyet de kaçıp gitmeyecekti.
Son periyotta pas hataları, boş şutlarla 'Kabus'a dönünce, yenilgi kaçınılmaz oldu. Bu maçı kazansak, grubu lider bitirmek işten değildi. Şimdi artık riskler var. İstanbul'daki Olympiakos maçını kazanmak şart oldu.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak