• $7,5059
  • €9,0762
  • 443.262
  • 1517.75
27 Aralık 2012 Perşembe

Top kaybeden maç kaybeder

Türk sporundan 'F.Bahçe-G.Saray rekabetini' çıkartsalar, herhalde 'Sporumuzun tadı-tuzu' kalmazdı. Dün de Kadınlar Basketbol Ligi bu 'Heyecanla sarsıldı!' Tribünde 5 bin seyircinin, seyirci kıtlığı çeken Kadınlar Basketbolu'nu da zenginleştirdiği maçta, F.Bahçe maçı baştan sona önde götürdü. Bunu McCoughtry, Matovic ve Pondexter ile başarılı hücumlar yaparak sağladı. İlk iki periyotta, her iki takım da üçlük denemelerinde çok 'Boş' atarken, ikilik şutlar, skoru tayin etti.
Son iki periyotta ise G.Saray'ın ribaunt hakimiyeti çok belirgindi. Ancak, F.Bahçe, kısa oyuncularının etkili oyunuyla seti iyi kullandı. Birsel ve Esmeral, asistlerle Angel, Pondi ve Mato'yu besleyerek, skor üretiminin artmasını zenginleştirince, 35. dakikada 74-60 ile fark 14'ü buldu.
SAVUNMA KISKACI
G.Saray'da kısalardan tek Işıl, 'Işıl-ışıldı!' Didindi-durdu. 8 asist, 5 ribaunt ve 4/6 ikilik ve 2/5 üçlük katkı sağladı. Işıl, Fowles'la birlikte ne kadar savaşsa da, diğer 'Dişi Aslanlar 'Yaşam belirtisi göstermeyince!' galibiyet hayallerde kaldı.   
G.Saray'ın kaybetmesinde nedenler birden fazlaydı. 26/52 ile 50'lik yüzde yapsa da, rakibinin 29/56 ile 51.7'lik ikilik şut yüzdesini düşüremedi. Rakibe çok faul yapıp, 10/11 ile serbest atış yedi! Vs! Ancak bunlar birer küçük nedendi. Asıl neden şu idi; 'Dişi Aslanlar, Dişi Kanaryaların, savunma kıskacına takılıp' 13 top kaybı yapınca ve de sadece 4 top kaybıyla maçı tamamlayan rakibinin top kayıplarını çoğaltamayınca, derbiyi kaybetti.

<p>Özel harekat polislerinden oluşan Taktik Su Altı Operasyon Grup Amirliği, su altı ve üstünden düz

Suyun altında da 'özel harekat'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kısıtlamaların sona ermesiyle İstanbul'da hareketlilik başladı

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış