• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
18 Aralık 2011 Pazar

Savaşan Kartallar!

İlk yarıda 11-18 ile rakibine,  7 ribaunt fark atan G.Saray, gerek hücum setinde, gerekse şut isabetlerinde, Beşiktaş'tan çok daha iyi idi. Ancak iyi idi de, neden devre sadece tek sayı ile G.Saray lehine bitti. Öyle ya; Beşiktaş'ın 10/19 ikilik, 3/9'luk üçlük isabet oranından çok daha iyisini, 12/18 ikilik, 5/14 üçlük olarak sergileyen ve çok daha fazla basket kaydeden G.Saray'a karşı Beşiktaş, neden fark yemedi? Serbest atış isabetleri ile tabii...
Kartallar, yumuşak savunmalarında, Aslanları hiç incitmediler! Faul-maul yapmadılar. Buna karşılık 'Yırtıcı Aslanlar!'ın faullerini, 9/10 isabetle atarak, skordan kopmadılar.
MÜKEMMEL BEŞİKTAŞ
3. periyotta, Beşiktaş savunmasını oldukça toparladı. İlk yarıda 10 sayı atan Ender'in dışında, G.Saray'ın skorerleri, bu periyot boyunca, ikili rakamlara bile ulaşamadı. Beşiktaş ise mükemmel hücumlarla, hem G.Saray boyalı alanından, hem de orta mesafelerden, seri basketlerle, sarı-kırmızılı potayı kolayca deldiler. Hawkins dışında, Erceg, Can, yeni transfer Mensah bile '10'lu rakamları buldular. Bu da, skor hakimiyetinin, Beşiktaş'a geçmesine neden oldu. Buna karşılık G.Saray savunmada, neyi denediyse toparlanamadı. 32.06'da 62-51 ile ulaşılan 11 farkın hikayesi buydu.
Son dakikalarda Aslanların alan savunması da, Kartal hücumlarını durduramadı. Skor yollarını kesemedi. Böylece, Beşiktaş son 3 dakikaya 71-55 ile önde girmeyi başardı.
Beşiktaş, ilk yarıda yapamadıklarını, 2 .yarıda yaparak kazandı. İlk yarıda fark yediği ribauntlarda, 35-33 üstünlük sağladı. G.Saray'dan sadece tek üç sayı yerken, 5 üç sayı ile skorunu besledi. Son iki periyota, hücumda seti de iyi kullanarak asist üretti ve ikinci yarıdaki 'Savaşan Kartallar!' Ergin Hoca'nın ligi lider bitirme hedefinde, önemli bir galibiyet elde etti.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak