• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
02 Kasım 2012 Cuma

Ribaunt vererek maç kazanmak!

14/37 ile 37'lik ikilik şut yüzdesi, F.Bahçe şutörleri için utanç verici. Çok mükemmel olmasa da, 9/21 ile 42'lik üç sayı ve 18/22 ile 81 gibi başarılı bir serbest atış yüzdesiyle, 2 yıl öncesinin Euroleague şampiyonu Pana'yı altetmek, Real Madrid yenilgisi sonrası, güzel tabii!
Yoncalar, tam 23 top kaybı yaptı. Eski Pana'yı aklıma getirdikçe inanamıyorum ama yeni Pana'nın bu yılki tarzı bu galiba! Hemen her maç çok top kaybı yapıyorlar ama bize kadar kazanıyorlardı. F.Bahçe 23 top kaybını affetmedi. Vurdu-geçti!.. 
Zaten 'Yunan top kaybı çorbası!'nda 11 top çalan bizim çocukların da tuzu var! Aslında, bu kadar kötü şut yüzdesi ile oynadığımız ve 26-44 ile 18 ribaunt fark yediğimiz bir maçı kazanmamızın baş nedeni, zaman zaman Yunanlı oyuncuları fena sindirdiğimiz, şut yollarını kestiğimiz, caydırıcı savunmamızdı. Tüm maçlarda olduğu gibi, 'Ribaunt bunalımı!' bu maçta da vardı ama kazandık. Bu sorun halledilmezse, Final-Four yolu, engebe dolu! Diyelim ki, vizeyi aldık. Dörtlü finalde 'Bu ribaunt kısırlığı ile şampiyonluk üretemeyiz.'
A.EFES 2. YARI PATLADI!
C.Laboral-A.Efes maçını Euroleague 'Haftanın en önemli maçı' ilan etmişti. İlk ve 2. yarıdaki performansları görünce, Euroleague'yi kutlamak gerek. Sakat olan Barac'ın yokluğunda A.Efes, kadro dışı bıraktığı Batista'yı kazandı. Batista, 2. yarıda mükemmel savunma ve hücum yaparak, maçı çeviren oyuncuların başında geldi. Lacivert-Beyazlılar, ilk yarıda 18 fark yediği Laboral'a, 2. yarıda tam 46 sayı sallayınca, ipten dönerek, mükemmel bir galibiyet aldı.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi