• $13,4632
  • €15,2012
  • 798.59
  • 1945.07
27 Mayıs 2012 Pazar

Ne seri yahu!

Huhhh!.. Ne seriydi, yahu!.. İlk maçtan, beşincisine kadar, iki takım da, finale asıldı. Bu nedenle, Efes'i de, Banvit'i de kutluyorum. Her ikisi de, finali hak ediyordu. Dediğim gibi, öyle bir seriydi ki, tüm maçlarda, bir takım 12-15 sayı öne bile geçse, o maçı kimin kazanacağının garantisi yoktu. Diğeri, bir zaman dilimi içinde yaptığı inanılmaz sıkı savunma ve hücum performansı ile farkı düşürüp, öne geçebiliyordu. Maçların çoğu bölümü de, skor dengesi içinde geçti. Düne gelince...
Efes, 24/50 ile 48'lik ikilik, 5/19 ile 26.3'lük kötü şut yüzdesi ile seyretti. 14/16'lık serbest atış isabet oranı 87.5'luk başarı yüzdesine ulaştı. 38-30 ile rakibe 8 ribaunt fark atması, sadece 6 top kaybı yapması ve 9 top çalmayla maçı tamamlaması, artılarıydı.
'Yeniden Doğan!' Kerem Gönlüm'ün, 'Gönüllerdeki Performansıyla' final kapısını açtı. Banvit ise 15/29 ile 51.7'lik ikilik, 8/20 ile 40'lık üçlük performansıyla, yüzdelerde Efes'i aştı. Ancak, serbest atışlarda, 18/25 ile 7 boş atmak, 13 top kaybı yapmakla, yarı finali aşamadı.
LAFAYETTE DE VAR
Maçın 'Kırılma Noktası' ise, bitime 14 saniye kala, Banvit tek basket gerideyken, Lucas'ın turnikesinde topu çemberin üzerinden 'Tip'leyerek alan ve Efes'i de adeta 'İpten alan!' Kerem Gönlüm'ün bu performansıydı. Tabii, son 4 serbest atışta, 'İsabet Yağmuru!' ile Lafayette'yi de unutmayalım.
Bu seride, top kayıplarıyla başı hep dertte olan Banvit, daha ilk periyotta 5 top kaybı yaptı ve bu yüzden, devreyi lider bitiremedi. Efes  ikilik şutlarda, ilk yarıda yüzde 50'nin altında kaldı. 21-16'lık ribaunt üstünlüğü ve çok kaçırsa da, çok şut deneyerek, rakibine göre daha fazla isabet kaydetmesi nedeniyle, skor liderliğini rakibine bırakmadı. Efes ilk yarının son 4 dakikasına 12 sayı farkla girmesine rağmen, bunu hücumda düşük şüt yüzdesiyle oynayarak ve savunma açıklarıyla, koruyamadı. 2. yarıda takımlarda, hatalarıyla, savunma açıklarıyla, hücumdaki artılarıyla, 'Performans Dengesi' vardı.
'Skor Terazisi!' son saniyelere kadar sürdü. Düğüm, dediğim gibi; son 14 saniyede çözüldü.

Ezgi Aşık soruyor, Gazeteci-Yaza <a href='https://twitter.com/idriskardas' role='link' style='font-s

Muhalefet neden Erdoğan'ı hedef alıyor?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar