• $9,2665
  • €10,7341
  • 525.547
  • 1414.21
13 Mart 2012 Salı

Nal toplama devri bitti

Dünya Salon Atletizm Şampiyonası, şunu gösterdi ki; 'Artık hiç kimse, atletlerimizle, nal topluyorlar!' diye alay edemeyecek. İmkan bulunca, atletllerimizin de, 'Rakiplerine nal  toplatabileceklerini!' İstanbul'da gördük.
Kadınlar 1500 metrede bronz madalyaya uzanan Aslı Çakır Alptekin, erkekler 1500'de gümüş madalya kazanan İlhami Tanui Özbilen, Türkiye'nin gururu oldular. Bir deee!.. Madalya kazanamayıp, Türkiye rekoru kıranlar var. Madalyaya 'Gebe olduklarını!' gösterdiler.
MERVE'NİN DRAMI!
İşte Merve Aydın... 800 metrede Türkiye rekoru kırdı ve kılpayı elendi. Bu yarış 'Bir rekor yarattığı kadar, bir dram da yarattı!'
3. seride koşan Merve, 2.01.19 ile 3.oldu. Finali 2 salise ile kaçırdı. 2.seride 2.01.69 ile birinci olan Etiyopyalı Magiso'dan daha iyi derece elde etmesine rağmen, ilk sırayı alanlar direkt finale gittiği için, yarışma statüsünün azizliğine uğradı. Böylece de, daha iyi derece yapsa da, finalde yarışamadı.
A.Ekber Kayaş, Halit Kılıç, Mehmet Güzel, Yavuz Can, 'Dörtlüsü ile pistte sahne alan!' 4x400 bayrak takımımız, nefis bir performans sonucu, 3.11.28 ile Türkiye rekoru kırarak, serisinde dördüncü oldu. İlk ikiye girseler, finale yükseleceklerdi.  
Merve ve İ.Tanui, nefis koşu stillerine sahip. Güçlü fulelerle, mükemmel sprint çekiyorlar. Geleceğin şampiyonları onlar artık, 'Ataköy Atletizm Salonu'nda kışın çalışacaklar, hem salonda, hem açık havada madalyaya koşacaklar. Geçmişte,   'Nal topluyorlar!' diye alan edilen atletlerimiz, de gururumuz olacak.
ATLET KATİLİ SAHNEDE
İstanbul 2012'nin en üzücü sahnesi, 60 metre kadınlar serilerinde yaşandı. Virgin Adaları'ndan, La Verne Jones-Fernette, 'Hatalı çıkış' nedeniyle diskalifiye oldu. Ağlamaktan gözleri şişti! IAAF'ın 'Sıfır Tolerans Kuralı böylece bir sprinterin daha 'Katili oldu!' Bu kural 2011 Dünya Şampiyonası'nda 'Usain Bolt'un başını yemiş, dünya şoka girmişti! Böylece, Sıfır Tolerans Kuralı'ndan herkes nefret etmişti. Ancak, IAAF kuralı uygulamaya devam edeceğini açıklamıştı. Bu kuralın, azizliğine uğramamak için, atletler, 'Çıkış Takozuna' girdiğinde, bunalıma da giriyor. İstanbul'da 60 metrenin düz ve engelli yarışlarında çıkışlar, atletlerin ikazıyla, defalarca tekrarlandı. Nedeni de, tribünde çıt çıksa, 'Start Tabancası sesi mi?' endişesiydi. Atletler, 2 çıkış hakkı varken, takoza güvenle yerleşir ve bir çıkış hakkı daha olduğu için, tabanca sesiyle zıpkın gibi fırlardı. Şimdi, hata yapmamak, için tabanca sesinden emin olduktan sonra, çıkıyorlar. Bu da zaman kaybettiriyor. Rekorları öldürüyor!

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi