• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
20 Nisan 2012 Cuma

Maçın kırılma noktası Tau!

Oyunun geneline baktığınızda, bu maçı G.Saray kazanmalıydı ama 'Basketbolun, bir hatalar oyunu!' olduğu da unutulmamalıydı. Oyuncu en çok ne zaman hata yapar? Yorulunca tabii! G.Saray kazanırken, son 2 dakikada Taurasi'nin üst üste iki kritik top kaybı ile maçı kaybetti. Pondexter, bu hataları affetmedi ve farkı bir anda 4'e çıkararak, G.Saray'ın 'moral kondisyonunu!' çökertti! İşi bitirdi... Taurasi gibi bir ustanın yapmayacağı kayıplardı oysa ama, o da 39.57 dakika oyunda kaldı. Yani sadece 3 saniye oynamamış!  F.Bahçe'nin savunma baskısını, bu kadar uzun süre üstünde taşıyıp, yorulmayacak haaa!.. Biyonik değil ya!.. Ama çok güçlü oyuncu. Ceyhun Hoca da, sanırım onun o müthiş fizik gücüne güvenerek, dinlendirme riskini göze alamamış. G.Saray'a yazık oldu doğrusu. Ancak, Son periyottaki, kazanma hırsı ve inancı ile F.Bahçeli oyuncuları da kutlamak lazım. Aslında bu maçta tribünler en çok hakemlere çıldırdı! Ünlü isim aradılar belli!
Trabzonspor, geçen hafta Türkiye'nin en iyi 3 hakeminden biri olan Murat Biricik'i istemediğini açıkladı. Biricik'i, bu maça verebilirlerdi örneğin. Sanırım, seyirci de böyle bir isme asla itiraz edemezdi. Çünkü hakemler hangi kararı verdilerse seyirciye inandıramadılar. Oysa, kaybetmenin sırrı onlarda değildi.  
25 DAKİKA MÜKEMMELDİ
Şaziye, Angel'ı, bir 25 dakika mükemmel savundu. Sonra kaçırdı. O da, Pondi ile birlikte G.Saray'ı vuran oyuncu oldu. G.Saray, 36 dakika potasını mükemmel savundu. Hücumda da set oyununu çok iyi uyguladı. Maharetle çabuk çevrilen toplar, sette boş üçlük pozisyonlar yarattı. Fowles ile de F.Bahçe pota altına kolayca sızarak, skor yollarını da iyice açınca, galibiyetin önünü 10 fark attığı daha ilk periyotta açtı. Aynı başarılı oyun düzenini 2. periyotta da koruyan G.Saray, Fowles ile devre sonunda 9/12'lik pota altı isabet oranına ulaşarak Taurasi ile hem skor hem asist (6) üreterek, 16/27 ikilik isabetle 59,3'lük yüzdeye ulaşınca, rakibine ilk iki periyotta 6 farklık üstünlük sağlamayı başardı.
3. periyotta Angel, Şaziye'nin 'Savunma kelepçesi'nden kurtuldukça sayı attı. Ancak, diğer F.Bahçeli oyunculardan katkı gelmeyince, fark 10 sayıda kaldı. Son periyotta G.Saray'da, uzunlar ve skorerler 'faul bunalımına!' girince bu durum, hem savunma hem hücumun yüksek veriminin düşmesine yol açtı. Bitime 3.17 kala Birsel'in 2/2'lik isabeti ile F.Bahçe'nin rakibini 81-81 ile yakalaması, 'şampiyonluk sinyalleri' verdi. Bu sinyal 'Aslan'da panik!' Kanarya'da hırs yarattı. Üstüne G.Saray'ın hücuma kalkarken, Taurasi ile 2 top kaybı yapması, Pondi'nin de bunları basketle cezalandırması, F.Bahçe'yi şampiyonluğa taşıyan 'kırılma noktasıydı!'

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak