• $7,5315
  • €8,9764
  • 413.047
  • 1541.98
10 Aralık 2010 Cuma

Kötüler iyileri götürdü!

Barça savunmasının, F.Bahçe point-guard'larının üzerine, double-team destekli yaptığı baskı, F.Bahçe'nin hücumda oyun kurmasını engelledi. Ne Ukiç kaldı. Ne de, Greer... Hal böyle olunca, Kanarya hücum setine oturamadı. Buna 'Çok Sert Barcelona Savunması' da eklenince, forvet ve uzunlarımız, rahat şut pozisyonu bulamadı. Skor yolları, tıkandı.  
İlk periyotta boyalı alan savunmamız, tam anlamıyla çöktü! 2.12'lik centırımız Lavrinoviç, Barça hücumlarında özellikle pota altında 'Kayıp!'tı. Bunun sonucu olarak, başta Lorbek olmak üzere, Barcelonalı uzunlar, çember altımızı 'Koridor!'a çevirdiler. 6. dakikada fark 10 sayıya çıkınca, Koç Spahija oyuncu değişiklikleri ile dengeyi sağlamaya çalıştı. F.Bahçe hücumda da, Barça'nın 'Çember altı kilidi!'ni bir türlü çözemedi. Bunda, 2.17'lik dev Sırp center Peroviç'in caydırıcı etkisi büyük etkendi. O dinlendirilmek üzere kenara alındığında da, 2.09'luk Vazquez, aynı başarıyla, F.Bahçe hücumlarına set oldu.

ÇOK YAZIK OLDU!
2. periyotun hemen başında, Peroviç ve Vazquez'in savunma setini aşmak için yeni transfer 2.06'lık forvet May oyuna alındı. Ancak 2. periyotta çok hareketli şekilde dışa yayılan ve iyice sertleşen Barcelona savunması, F.Bahçe hücumlarını savuşturmakta hiç zorlanmadı. Sert savunmayı yiyen F.Bahçeli oyuncuların şut isabeti de son derece düştü. Barça, böylece oyunu 10-14 farkla hep önde götürdü. Devre sonundaki 12 farkın hikayesinde, F.Bahçe'nin 9/24, Barcelona'nın 14/25'lik ikilik şut isabeti yatıyordu. 3. periyotla birlikte 'Kanarya Başkalaşım'a uğradı! Savunma, geniş alana yayılıp, iyice sertleşti. Hücumlara, oldukça çekidüzen geldi! Buna Mirsad'ın rakip potadan dönen şutlarımızda, hücum ribaunduna girmesi, Ukiç'in 'Skor' Kaya'nın 'Savaşçı' kimliklerine bürünmeleri, 32. dakikada 58-60'lık skorla maçı neredeyse, kafa kafaya getirdi. Ancak F.Bahçe'de 'Birkaç İyi Adam!' zafer için yetmedi. 'Kötülerin performansı, iyilerinkini de götür dü.' Doğrusu, yazık oldu!

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Dünyanın sonuna ilişkin tarih verdi! NASA'dan korkutan açıklama

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı