• $7,3071
  • €8,8404
  • 413.04
  • 1495.8
30 Aralık 2010 Perşembe

Kırılma noktasına en güzel örnek!

30.49'da F.Bahçe Koçu Neven Spahija'nın, yardımcı hakem Semih Vural'a sinirlenip, benç kenarından potaya doğru gidip bağırması, baş hakem Engin Kennerman'dan teknik faul yemesine neden oldu. Bu da, 42-44'lük skorla önde olan F.Bahçe'nin, teknik faulden atılan sayılar ve kenardan kullanılan topun sonrasındaki hücumdan kaydedilen basketle, 48-44 ile 4 sayı geride kalmasının nedeniydi.
Sanırım 'Kırılma noktası' denilen bu olsa gerek. Daha iyi bir örnek olamazdı. Böylece F.Bahçe lider götürdüğü ve alabileceği bir maçı skorda önde iken bir anlık sinir tahribatı nedeniyle kaybetti.


FENER ÇOK HATA YAPTI
F.Bahçe, yüzde 50'lerde seyrettiği ikilik şut isabetini, bu olaydan sonra yüzde 43'e düşürdü. Üçlük denemeler, karavanalara dönüştü. Kısacası, o kırılma noktası sonrası F.Bahçeli oyuncular, kesinlikle oyundan düştü. Onlara yazık oldu! G.Saraylı oyuncular ise adeta 'Aslan Kesildi!' attıkça attılar. Moral kondisyonları doruğa çıktı ve farka gittiler. Bileklerinin hakkıyla kazandılar. Bu da şunu, bir defa daha net bir şekilde ortaya koydu;
'Böyle derbilerde, sinirleri sağlam olan kazanır.'
F.Bahçe ilk iki periyotta istatistik olarak G.Saray'dan daha iyi performans ortaya koydu. G.Saraylı oyuncuların 'Usta yankesicileri kıskandıracak maharette!' topları çalmaları, fark yemişken maçı bir anda G.Saray lehine çevirdi.
3. periyotta ilginçtir; her iki takım da ne top kaybı yaptı, ne de top çalabildi. F.Bahçe, ilk yarıdaki o kritik top kayıplarını yapmasa, topları bol keseden çaldırmasa, o Spahija'nın itirazı ile ortaya çıkan 'Kırılma noktasına' rağmen maçı kazanabilirdi. Kısacası Kanarya çok hata yaptı, maçı da kaybetti.

<p>Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle iş yeri çalışanı Y.K.'yı

Sosyal medyayı ayağa kaldıran olayda yeni gelişme! Çiğ köfte 'acılı' diye çalışanı tokatlayan şüpheli serbest

Safranbolu'da 606 Mehmetçik kan bağışı yaptı

Dünyaca ünlü yönetmen Guy Ritchie Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nı ziyaret etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (01 Mart 2021)