• $7,4486
  • €9,051
  • 443.49
  • 1565.01
13 Ekim 2011 Perşembe

Hortlayan rekabet!

Ve potada gerçek rekabet şimdi başladı. Evet, Oktay Mahmuti'nin G.Saray'ı, bu yıl F.Bahçe'ye kök söktüreceğinin ilk işaretini 27. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı alarak verdi.
80'li yılların ilk yarısında, şimdiki Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in kaptanlığını yaptığı G.Saray ile tüm zamanların en iyi oyuncularından Efe Aydan'ın kaptanı olduğu F.Bahçe, basketbol tarihimizin 'En mükemmel Ezeli rekabetini' 2 sezon kadar ortaya koymuş, salonlar bu rekabete dar gelmişti. Üzerinden çeyrek asır geçti. Biz aynen öyle bir 'G.Saray-F.Bahçe rekabet'ini yeni yeni hissetmeye başladık. Muhteşem rekabet 'Yeniden Hortladı!' diyebiliriz.
Gelelim maça... G.Saray Ender'i transfer etmekle, en isabetlisini yaptı. Ender, Lakoviç ve Tutku ile birlikte, bu gemiyi iyi götürecek. G.Saray'ı yenmek çok zorlaştı. Ender maçın yıldızıydı. Özellikle oyunun ilk yarısında kritik zamanlardaki üçlükleriyle, F.Bahçe'yi vururken, takımını da çok iyi yönetti. 
HEYECAN DORUKTA
Tutku da son bölümlerde maça damgasını vurdu. G.Saray, kısalarıyla uzunlarını, sette iyi besledi. Andric, Furkan ve Shumpert'ın Ender'e skor arkadaşlığı yapması, G.Saray'ı kupaya götürdü. Sarı-Kırmızılılar, 2 uzatma sonunda kazandı. F.Bahçe kazanamaz mıydı? Tabii ki, evet... Ama hatalar, özellikle kaçan serbest atışlar. Hepsini bırakalım ilk uzatmada yapılanları yapmasalar, yeterdi. Gist'in hatalı yürüyüşü, Emir (1/2) ve Ukiç (0/2)'in kaçırdığı, 3 kritik serbest atış, işi burada bitirdi.
G.Saray'ın yeni transferleri Zaza Paculia ve Songalia ile F.Bahçe'de 10 aylık sakatlıktan yeni dönen Vidmar, formdan uzak gözüktü. İnşallah, çabuk ısınırlar!
Her neyse!... Bu 2 ekibin ligde, belki de Avrupa Ligi'nde yaşatacakları, muhteşem derbi heyecanı insanı heyecandan titretiyor!

<p>Moldova asıllı ses sanatçısı Leonida Timuş, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un son dönemdeki

Moldova asıllı sanatçı Macron'un İslamiyet karşıtı açıklamalarına Fransızca ilahi ile tepki gösterdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gediz Deltası'nda kış kuşları kayıt altına alınıyor

İran Ordusu, Umman Denizi'nde askeri tatbikat başlattı