• $15,9462
  • €17,0316
  • 948.57
  • 2380.9
13 Ekim 2011 Perşembe

Hortlayan rekabet!

Ve potada gerçek rekabet şimdi başladı. Evet, Oktay Mahmuti'nin G.Saray'ı, bu yıl F.Bahçe'ye kök söktüreceğinin ilk işaretini 27. Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı alarak verdi.
80'li yılların ilk yarısında, şimdiki Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in kaptanlığını yaptığı G.Saray ile tüm zamanların en iyi oyuncularından Efe Aydan'ın kaptanı olduğu F.Bahçe, basketbol tarihimizin 'En mükemmel Ezeli rekabetini' 2 sezon kadar ortaya koymuş, salonlar bu rekabete dar gelmişti. Üzerinden çeyrek asır geçti. Biz aynen öyle bir 'G.Saray-F.Bahçe rekabet'ini yeni yeni hissetmeye başladık. Muhteşem rekabet 'Yeniden Hortladı!' diyebiliriz.
Gelelim maça... G.Saray Ender'i transfer etmekle, en isabetlisini yaptı. Ender, Lakoviç ve Tutku ile birlikte, bu gemiyi iyi götürecek. G.Saray'ı yenmek çok zorlaştı. Ender maçın yıldızıydı. Özellikle oyunun ilk yarısında kritik zamanlardaki üçlükleriyle, F.Bahçe'yi vururken, takımını da çok iyi yönetti. 
HEYECAN DORUKTA
Tutku da son bölümlerde maça damgasını vurdu. G.Saray, kısalarıyla uzunlarını, sette iyi besledi. Andric, Furkan ve Shumpert'ın Ender'e skor arkadaşlığı yapması, G.Saray'ı kupaya götürdü. Sarı-Kırmızılılar, 2 uzatma sonunda kazandı. F.Bahçe kazanamaz mıydı? Tabii ki, evet... Ama hatalar, özellikle kaçan serbest atışlar. Hepsini bırakalım ilk uzatmada yapılanları yapmasalar, yeterdi. Gist'in hatalı yürüyüşü, Emir (1/2) ve Ukiç (0/2)'in kaçırdığı, 3 kritik serbest atış, işi burada bitirdi.
G.Saray'ın yeni transferleri Zaza Paculia ve Songalia ile F.Bahçe'de 10 aylık sakatlıktan yeni dönen Vidmar, formdan uzak gözüktü. İnşallah, çabuk ısınırlar!
Her neyse!... Bu 2 ekibin ligde, belki de Avrupa Ligi'nde yaşatacakları, muhteşem derbi heyecanı insanı heyecandan titretiyor!

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor