• $15,8406
  • €16,7303
  • 931.419
  • 2404.74
3 Aralık 2012 Pazartesi

Hawkins'in inadı

Beşiktaş'ın pota altı savunması, G.Saray hücumlarında sürekli gedik verince, işler ilk dakikalardan itibaren kötü gitti. N'dong'un boyalı alana yüklenmelerini, Vidmar göğüslese de, savunmada tek kaldı.
G.Saray üçlük denemelerinde devre sonuna kadar 1/10 ile acaip fire verdi ama Beşiktaş potasından dönen toplarda G.Saraylı oyuncuların, başta N'dong olmak üzere, hücum ribaundlarını alarak, pota altından baskete çevirmesi, farkın açılmasında büyük etkendi. Zaten, Beşiktaş bu toplarda savunma ribaundlarında etkili olsa ve hücuma kalkarken, bol keseden top kaybı yapmasa (9), böyle bir fark gelmezdi.
Tabii bir de, 'G.Saray patentli fast-break basketler' var. Bu sahnede baş aktör Hawkins oldu. Bu da ona ilk iki periyotun en skoreri unvanını kazandırdı.

HERKESE HELAL OLSUN
3. periyotun hemen başında, Kartal'ın yardımlaşmalı sert savunması, rakip hücumların etkisini kırıp, G.Saray'ın sayı yollarında zorlanmasına neden oldu. Tabi güçlü savunma, hücumda moral motivasyonu artırdı. Markota, Vidmar, Muratcan... Basketler sıralanınca, 'Fark-mark!' kalmadı ve bu da bitime 55 saniye kala skorun 41-41'lik dengeye oturmasına neden oldu.
G.Saray, bu anlarda Hawkins'in asistlerine sığınarak, farkı korumaya çalıştı. Son periyotta, Aslan'ın kazanma inadı ile savunmasını toparlayıp, Hawkins Beşiktaş, potasına öyle başarılı hücumlar yaptı ki, Beşiktaş savunmasının, dağılması kaçınılmazdı. Maçı 26 sayı, 5/9 ikilik, 3/5 üçlük, 7/7 serbest atış isabeti, 3 asist ve 4 top çalma ile tamamlayan Hawkins, 'Zaferin Aslan payı!'nı aldı.
Onun galibiyet inadı, sahadaki liderliği, eski takımı Beşiktaş'ı dize getirdi! Güzel bir mücadele oldu. Bu sahnede rol alan herkese, helal olsun. İki değerli koçun taktik savaşı da, maça ayrı bir heyecan getirdi. Onları kutluyorum.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı