• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
10 Kasım 2011 Perşembe

Furkan patlaması!

Bence; 'Türk Basketbolu yeni bir yıldıza gebe!' 20 yaşında, 2.12'lik Furkan Aldemir, G.Saray'ın yaptığı en isabetli transfer desem, hiç abartmamış olurum. Çünkü müthiş kabiliyet. Dün gece G.Saray'ı Slovenya'da sırtlayıp, zafere taşıdı. Böyle bir uzun oyuncu, nasıl o kadar hareketli oluyor ve top çalıyor? Hızla karşı alana akıyor. Fast-break ve turnike şovları ile heyecanlandırıyor. Savunmasını da beğeniyorum. Eksikleri mi?.. Dün belli olmadı ama var tabii! Zaten onları da kısa sürede tamamlar ve NBA'e doğru kuş olup uçar!
Olimpija'yı 7/9 ikilik, 4/7 serbest atış isabeti, 11 ribaunt, 2 top çalma ve sadece tek top kaybı ile 18 sayı kaydedip vurdu! Tabii, Furkan, Koç Mahmuti'nin bu maçtaki gizli silahıydı. Yoksa, G.Saray'da Shipp, Shumpert, Songaila ve Ender kritik zaman basketleri ile galibiyette önemli payın sahibiydiler ama Furkan, 'Panzer!' gibi dalıp, imha ediyor ve rakibe öldürücü darbeler vuruyordu.
FENER İÇİMİZİ KARARTTI
Dün G.Saray'ı zafere götüren en önemli nokta savunmanın etkinliği oldu. Ribauntlarda 31-24 ile rakibe üstünlük sağladılar. Slovenler 8 üç sayı kaydetse de, 8/23 ile 34.7'lik düşük bir yüzdede kalmaları, G.Saray'ın dış adam savunma başarısıdır. Unutmadan; Oktay Hoca'nın G.Saray'da en beğendiğim yanı 'Organize hücumları', her maçta 15-20 civarı asist üretiyor; gelecek için de ışık saçıyor.
 F.Bahçe'den az mı bahsediyorum?.. Bu oyuna çok bile. Çok güvendiğimiz F.Bahçe, İspanya'da oynadığı oyunla, içimizi kararttı! Yüreğimizi ağzımıza getirdi! Hızlı hücumları da olmasa, hücum ediyor mu diye şüphe edeceğiz. Geçen yılki oyunlarını mumla arıyoruz. Dün hücumda set oyunu fiyaskoydu! Zaten bir koca maçta, 8 asist her şeyi ortaya koyuyor. F.Bahçe her maçta asist fakiri! Bu maçı yine de, kolay kazanırdık ama tam bir kaç fark atıp öne geçiyoruz, art arda 2'şer 3'er top kaybı yapıp, tekrar geride kalıyoruz. Bu maçı risk sokan, toplam 20 top kaybıydı. F.Bahçe, top kaybını düşürüp, asist üretimini arttıramazsa, bu grupta bile zorlanır.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak