• $13,5333
  • €15,3539
  • 788.627
  • 1979.83
16 Mayıs 2012 Çarşamba

Favorisi olmayan seri

G.Saray'ın ilk yarıdaki müthiş savunması, ezici ribaunt, Andric ve Furkan ile sergilediği rakip pota altı performansı, 2. yarıda Beşiktaş'ın mükemmel savunmasına takılınca, farklı bitecek gibi görünen maç tek farkla kazanılabildi. G.Saray, Beşiktaş'ın, gardlarını savunmada kelepçeledi! Arroyo ve Hawkins'i Göksenin, Dedovic, Tutku, Lako ve Ender'le savunma ablukasında bunaltan Aslan, kısaların Erceg, Bonsu ve Ersin gibi uzunlara sayı yollarında top geçirmelerini engelleyince, Kartal'ın skor yollarını köreltti!
İlk iki periyotta, G.Saray'ı farka götüren iki önemli neden ribauntlardaki 21-14'lük üstünlük, Andric (6/6) ve Furkan (5/5) ile Beşiktaş boyalı alanında sağlanan 11/11'lik fire verilmeyen tam nokta atışlarıydı. Beşiktaş, ne savunma tedbiri alsa G.Saray çaresini buldu ve Andric-Furkan ikilisiyle Beşiktaş pota altını kolayca delerek, zafere giden yolu daha ilk devrede açmış oldu. Ancak, ikinci yarıda, ilk yarıda yapamadıklarını mükemmel yapan Beşiktaş, maça ortak oldu.
POTADAN DÖNDÜ!..
Maç sonunda ribauntlarda ilk yarıdaki G.Saray üstünlüğü azaldı. 34-31 ile 3'e düştü. Furkan ve Andric, Beşiktaş savunmasını yiyince, rakip pota altında koca bir 2. yarıda, ikisi birden sadece tek basket üretebildiler. Beşiktaş'ı ise Erceg ile Serhat sırtladılar. Üstüne biraz da Hawkins'ten skor desteği gelince, Siyah-Beyazlılar, son saniyeye kadar galibiyeti zorladılar.
Kısacası, G.Saray Beşiktaş'a karşı, kadro derinliğini ve rotasyonu da ilk yarıda mükemmel kullanarak fark yaparken, 2. yarıda iyi kullanamadı. Beşiktaş ise 2. yarıdaki olağanüstü performansıyla bu serinin favorisi olmadığını gösterdi.


<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı