• $13,4371
  • €15,2249
  • 793.649
  • 2002.04
10 Mayıs 2012 Perşembe

Faul sıkıntısı ve pota altı ıskaları!

İlk maçta, F.Bahçe'li uzunları yakıp, 'Bence mıhlayan!' savunma düzenini allak-bullak eden fauller, dün de Vidmar, Kaya, Gist ve Bogdanovic'i de 4'e ulaştırıp oyundan düşürünce, F.Bahçe tıpkı ilk maçtaki gibi 7 sayı önden geriye düşüp, maçı verdi. Oğuz, Mirsad gibi sakat uzunların yokluğundan kaynaklanan eksik rotasyon nedeniyle faul sıkıntıları yaşadı ve elenip-gitti.
F.Bahçe'nin ilk periyotta hücum performansı fiyaskoydu! Belli oranda Ömer ve Ukiç skor üretirken, Beşiktaş'ta skoru Serhat ağırlıklı olsa da tüm oyuncular yükleniyordu. İlk periyotun ilk yarısına kadar savunmanın belini doğrultan ve bloklarıyla Bonsu dahil, Kartalları durduran Vidmar, 3 faule ulaşınca kenara alındı. Ondan sonra F.Bahçe savunmadan düştü. Pota altı delik-deşik olunca, Beşiktaş da 7 fark atıp skora kolayca hakim oldu. 7 farkı yiyip, 'Spahija'dan da fırçayı yemek!' Kanaryaları kendine getirdi! Önce savunma toparlanıp, boyalı alanı daha iyi kapattı. Üstüne de Bogdanovic, Finley ve Gist'in skor yollarında devreye girmesi, F.Bahçe'nin skor hakimiyetini de yakalamasını ve devreyi  7 farkla önde kapatmasını sağladı.
ALAN SAVUNMASI YAKTI
F.Bahçe 3. periyotta Beşiktaş'ın alan savunmasına takılınca dış şut verimi kalmadı. İçeriden yüklenerek, pota altından çalıştıklarında da Ukiç gibi bir turnike ustası başta olmak üzere, pota altına dalan oyuncular Kaya, Gist kim varsa, çemberi ıskalayıp, 'Fenerin geleceğini kararttı!' Bu da Beşiktaş'ın farkı 3'e kadar düşürmesini sağladı.
F.Bahçe sıkı savunmasıyla işi götürdü. Ne çare ki, ilk maçta F.Bahçe'nin başını yakan fauller, yine devreye girdi. Vidmar, 2 dakika kadar oynayıp dörtleyince yine kenara çekildi. Kaya-Vidmar ikilisinin fauller yüzünden bençte kuzu-kuzu oturması, Kartal'ın 'Basket saldırıları!'na neden olunca periyot 52-54 Beşiktaş lehine bitti.
Son periyotta, Spahija, Bogdanovic'in de dörtlemesiyle faul bunalımını uzunları 'İdareli kullanarak!' aşmaya çalıştı. F.Bahçe'nin maç boyu hücumda yaptığı 'Pota altı ıskaları!' taraftarına saç-baş yoldurttu. Maç boyu 7-8 pota altı basketinden mahrum oldular. Bu da, F.Bahçe'ye pahalıya mal oldu. F.Bahçeli oyuncular, Beşiktaş'ın baskılı ve etkili savunması nedeniyle bu beceriksizlikleri ve hataları yaptı. Kısacası Beşiktaş turu hak etti. Bravo doğrusu!

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları