• $13,3962
  • €15,2157
  • 790.792
  • 2052.87
19 Şubat 2012 Pazar

Ersin, tokadımı yersin!

Banvit 2, Beşiktaş 3 olmak üzere, 2 finalist de önceki yılların final mağduruydu! Kartal, sonunda şeytanın ayağını kırdı!
Ersin Dağlı... Orjinal adıyla Erwin Dudley, ayrıca 'Kutlamaya değer.'
Yarı finalde, 'CSKA ve Efes Fatih'i G.Saray'ı, altın vuruş gibi 9 sayısı ile, finalde de Banvit'i çok değerli 9 sayı, 9 ribaunt ve savunmayı ayakta tutan çabalarıyla, deviren adamdı. Hani, herkesin çocukluğundan kalma bir tekerleme vardır; 'Ersin... Tokadımı yersin!' Bu, ters turnike gibi oldu! Tokatı Ersin'den, 'G.Saray ve Banvit' yedi. Beşiktaş, sonunda 'Kupalandı.' Tabii ki kupada, Beşiktaşlı tüm oyuncuların emeği var. Dün, 6 asist, 8 ribauntlu Arroyo, 23 dakikada 13 sayı atan Barış, 12 ribauntluk M.Bonsu vs... Ammaa!.. '2 kişinin yeri ayrı...'
Oyunların kötü giden anlarında, aldığı molalarda, teşhisi koyup, yaraya neşter atan Koç Ergin Ataman ve kritik ribauntları ve sayılarıyla, rakibi dağıtan Ersin... Performansları süperdi.
Yarı finalde G.Saray'ı eledikleri maçtan sonra yazdığım yazımın başlığı 'Beşiktaş Kupayı alır'dı... Bunu yazarken, oyuncu karakterlerini ve Ergin'in oyun anlayışını dikkate almış ve 'Beşiktaş iyi hücum eder, Banvit de iyi savunur ama Beşiktaş kupayı alır' diye sıralamıştım.
Beşiktaş dün, içeriden oynadığında iyi hücum etti ama genelde çok kötü... Toplam 16 top kaybının, 7-8 tanesi hücumda kaybedilen, 'Saç-baş yolduracak toplardı!'. 2.periyottaki, 'Delik-deşik!' savunma da, Kartal'a yakışmadı. Son periyotta ise mükemmel savunmayla, Banvit'in dış şut yollarını körelttiler.
Potadan dönen Banvit şutlarını da, Ersin savunma ribauntlarıyla savuşturdu.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü