• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
3 Nisan 2012 Salı

'DEDO' Aslan'ın keskin dişi!

Gerçi, Abdi İpekçi dolmadı ama nereden baksanız 7 bin seyirci vardı. Aklımdan ilk şu geçti;'Bu taraftarlar, Kadınların 8'li finallerine gelseydi, belki de G.Saray finale giderdi. Doğrusu yadırgadım. Dişi Aslanlara çok yazık oldu! Marifet sadece F.Bahçe maçlarına gelmek değildi. İlk gün, Ecopolis'e karşı da, 7 binlik bir destek gerekirdi.' Dost acı söyler ama demek ki; ' G.Saray taraftarı da, kadın-erkek ayırımı yapıyor!' Neyse!..
Dünkü 'Erkek derbisi' şunu gösterdi: 'Play-off çok zorlu geçecek ve asisti bol oyunlarıyla, daha organize takımlar olan, şampiyonluğun 2 büyük adayı da Beşiktaş ile G.Saray olacak.'

EN BÜYÜK KOZ OLACAK
G.Saray, savunma ve hücumda, güçlü bir takım oyunu sergiledi. Yeni transfer Dedovic, Cevher, Lakovic ve Lucas'ın katkıları yüksekti. 'Özellikle, 'Dedo'ya bayıldım!' Adam ayağının tozuyla, derbiye çıkıyor, 40 yıllık G.Saraylı gibi oynuyor. Eli düzgün, fundamentali mükemmel, potaya dalışlarında denge var. Bence, Dedo play-off'ta 'Aslan'ın Keskin Dişi!' olacak.
Son 2 periyotta, Beşiktaş pota altı savunmasını çökertip, pota altı basketler üreten, skorunu dış isabet ve fast-break'lerle süsleyen G.Saray, zafere kolay ulaştı. Bu galibiyette, Dedovic'in, Kartal'ın skorerleri, Hawkins ve Kemp'e yaptığı baskının da katkısı büyük oldu.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak