• $15,8833
  • €16,7697
  • 936.269
  • 2381.73
30 Nisan 2012 Pazartesi

Canım kardeşim Mensah-Bonsu

Koç Ergin Ataman, sezon başından beri bas bas bağırıyor: 'Tüm kupalara talibiz. Üç kupayı da kazanacağız' diye...
Türkiye Kupası'nı kazandı. Etti biiir!.. 'Eurochallenge Kupası'nı kazandı. Etti ikiii!.. Sıranın play-off'a geldiğini, açıkça söylüyor. Ligde şampiyonluğa asılacaklarını ve sezonu 3 kupa ile tamamlayacaklarını söylüyor. Yapar mı?.. Valla, öyle bir adam ki, geçmişte ne dediyse yaptı!
Efes'in, 1996'daki Koraç Kupası şampiyonluğunda, Aydın Örs'ün yardımcısıydı. Sonra Siena'ya gitti. Hayatlarında Avrupa kupası görmemiş Sienalılara, 'Saporta Kupası'nı getirdi. Tahtı, hala Sienalıların gönlünde yatıyor! Şimdi de, Kartalların gönlünde yatacak! Play-off'un şampiyon adayları dikkattt!.. Demedi demeyin!..
'Bu adamdan korkulur!'

SAYI CANAVARLARI
Gelelim maça... İlk maçın 'şut özürlü Kartalları!' dün ilk periyotta 'sayı canavarı'na dönüşünce, Chalon'un adam adama savunması delik-deşik oldu. 'Canım kardeşim Mensah-Bonsu' Chalon boyalı alanında 'cirit attı.' Fransız boyalı alanı, 'kabus alanı' oldu. Bonsu, içeri yüklenmelerinde, savunmacılara faul yaptırarak, sayı hanesini, serbest atışlarla geliştirdi. İlk 7 dakikada 10 sayı, 6 ribaund ve 1 asistle, Chalonlu oyuncuları, ismiyle adeta ezdi. İlk maçta Ruslara 29 sayı atıp, takımını finale kadar sırtlayan ABD'li skorer Schilb'in savunma baskımız nedeniyle, sırtı yerden kalkmadı! Sanki  savunmamızla hafızasını aldık! Sayı atmayı unutturduk! Bonsu attıkça, Schilb'e sanki mesaj veriyordu: 'İki cambaz bir ipte oynamaz! Bu salonun kralı benim!'

ERCEG DE SÜPERDİ
Tabii ki, 3/11'lik kötü şut yüzdesi olsa da, 8 asistle, 'Kartalı ballı sayılara!' ulaştıran Arroyo başta olmak üzere, tüm Beşiktaşlıların katkısı var. Ancak, inanılmaz performanslarıyla Erceg ve Bonsu Beşiktaş'ı, şampiyon yaptılar. İtiraz istemiyorum.
Chalon cephesi'nde, ilk yarıdaki 'Adam!' savunması sökmeyince, 2. yarıda 'Alan' savunmasına geçtiler. İlk saniyelerde, 'sayıya boğup!' farkı 17'ye yükseltmemize rağmen, alan savunmalarını, başarıyla oturtunca, skor yollarında tıkandık. Ne pota altı dalışları, ne dış şut isabetleri kaldı. Devreyi güç-bela 4 sayı önde bitirebildik. 3. periyotta, skor hakimiyetini bile verdik. Bonsu ve Erceg ile 'ribaund ve skor üretimi operasyonu'nu götüren Kartal bir başka skorer daha bulamıyordu. Son periyotta, Hawkins (11) ve Kemp (8) ortaya çıkıp, 'sayı açlığını' gidermeye başlayınca, 'semiren Kartal!' güçlendi ve 'Chalon'u parçalamaya!' başladı. Bitime 3 dakika kala Arroyo da, art arda 2 üçlük tokatla, 11 sayıya ulaşıp, Chalon'u 'grogi' duruma sokunca, kupayı  avuçladık!

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak