• $13,4601
  • €15,2404
  • 796.76
  • 1910.29
2 Şubat 2013 Cumartesi

Canavar hortladı!

Bir zamanların 'Duvar savunması!' ile ünlü 'Canavar Efes!' yıllar sonra 'Yeniden hortladı!' ve Avrupa'ya korku salmaya başladı! Belki şimdilik biraz abarttım ama dünkü maç çok tehlikeliydi. Kazanınca beni de sevinçten iyice havaya soktu. Ancak şurası bir gerçek; Mahmuti, savunmasını oturttukça yeni bir Efes yaratmaya başladı. Bence Efes, bu gruptan çok rahat çıkacak da lider olarak havasını atacak mı? Onu tahmin etmek kolay değil. 

Tabii, gözüm yine istatistiğe kayıyor. 9 üçlük yesek de rakipten 4 fazla top kaybı yapsak da İspanyollar'ı 14/40 ile yüzde 35'lik 'İkilik şut çukuru!'na hapsetmek işi bitirdi! 25/46 ile 54'lük ikilik şut yüzdesi, 36-43 ile 7 ribaunt farkı, Efes'in farkını yarattı.

LİDERLİK YOLU AÇIK

Maç zaman zaman gitti-geldi! O zamanlar pes etmeyip, cansiperane savunma ile toparlanan ve sazı alıp, takımı sürükleyenler işi götürdü. Farmar, Semih, Kerem Gönlüm, Lucas ve Savanovic'i ekstra kutlarım. Evet, Efes savunmacı kimliğini ortaya koyuyor ancak bu savunma 'Maç boyu istikrarını' henüz yakalayamadı. En sert haline de ulaşamadı. 

Biraz daha zaman var. Ne zaman Efes ile gurur duyacağız? Grubu lider geçtiği zaman tabii! 

14 Şubat'ta lider Real Madrid ve 22 Şubat'ta da CSKA gibi devleri İstanbul'da yere sererse, o hızla Atina'da Pana'yı, Berlin'de Alba'yı, İstanbul'da Brose, U.Malaga'yı, Kaunas'ta Zalgiris'i paketler! Son maçta İspanya'da Real Madrid'e kaybetse ne gezer! Gruptan, lider uçar gider. 

Bir 'Hayal kurdum!' ama Efes savunmacı kimliğiyle, böyle coştukça gerçeğe dönüşeceğe benzer.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

İstanbul kara teslim! Vatandaşlar saatlerce yolda kaldı

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor