• $12,4938
  • €14,0997
  • 719.357
  • 1776.41
21 Mart 2013 Perşembe

Canavar da devrilir!

Kanarya'nın finale uçacağına inanıyorum. Tabii, az da olsa, final kapısından dönmek de var ama dediğim gibi Avrupa Ligi finalini Ekaterinburg ile F.Bahçe oynar. Bu nedenle, dünkü maçı değil, böyle bir ihtimali yorumlayacağım. Diyelim ki F.Bahçe, Ekaterinburg ile final oynuyor. Kazanıp, kupa ile İstanbul'a döner mi?

Doğrusu zor ama imkansız değil. Ekaterinburg, her maçın favorisi, hatta 'Bu kupanın canavarıı!'dır. Tabii, canavar da devrilir. Peki, Kanarya canavarı nasıl avlar?

Tek yol 'Savunmada boğmak!' Evet, Ekaterinburg gibi bu kupanın en iyi hücum eden takımını, sadece savunma silahı keskin olursa, düşük skorda tutabilir ve kazanabilir.

HÜCUMCULARA DİKKAT!

F.Bahçe'nin güçlü silahı da zaman zaman çok etkili yaptığı 'Savunması.' Sertleşip, yardımlaşmalar çoğaldığında acaip etkili.

Bu turnuvada da, ilk 2 maçta, ikili, hatta üçlü sıkıştırmalarla, rakip oyuncuları, hataya sürükleyip, çok top çaldılar ve bunları fast-break'lerle iyideğerlendirip, farka gittiler.

Ekaterinburg gibi mükemmel hücum oyuncuları ile dolu. Oyun kurucuları, set oyununu çok iyi yönetiyor.

Bırakın üçlü sıkıştırmayı, double-team bile yapmak, zor olacak. Dünyanın en iyi hücum eden oyuncusu Taurasi'ye uygulasan, skor gücü yüksek Parker, Kobryn, Gruda'ya da dikkat etmen gerekecek.

O zaman da, savunmada adam eksilecek. Koridor oluşacak. Yine de bire bir savunmalardaki performanslar çok üst düzey olursa, başarabiliriz.

Aslında, bu yıl çok top kaybı yapan, şut yüzdesi çok düşen F.Bahçe, bu kötü performansları sergilediği maçların çoğunu, savunma kelepçesi ile kazandı. Bu da beni ümitlendiriyor.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor