• $9,7498
  • €11,3797
  • 562.878
  • 1479.93
24 Ocak 2014 Cuma

Büyük oyuncu dediğin!

Kanarya nihayet şeytanın bacağını kırdı. Obra, 5 Euroleague şampiyonluğu yaşattığı eski takımına dün galibiyet sevinci yaşatmadı. İlk periyotta Obra’nın perde zengini hareketli savunması, F.Bahçe boyalı alanının etrafına güçlü bir duvar örünce, Pana içeriyi iyi kullanamadı. Dışarıya yönelip, üç sayı girişiminde bulunan Yunan oyuncular, ilk periyotta 2/10’luk isabetle tam 8 fire verdiler. Savunma ribauntlarını rakibe kaptırmayan Kanaryalar, rakip alana hızlı çıkarak, kolay basketler yazdılar. Emir, Bjelica ve McCalebb için skor üretmek, kolaydı.
Pana savunmasının direncini bu hızlı hücumlarda o kadar güzel kırdılar ki pota altından da, dışarıdan da yüksek isabetle oynadılar.
İlk periyotta, 6/7’lik ikilik isabet, 2 üç sayı ve 5 de serbest atış isabetini ekleyince, bu çeyrekte 12 fark yakalandı. Bir periyotta, bu kadar fark atan F.Bahçe, son 3 periyotta skorda geri kalsa da açığı bu 12 sayı ile kapatıp, grupta siftah yaptı.

Usta Diamantidis'e rağmen

F.Bahçe, son iki periyotta, sertleşen Pana savunması karşısında, dış şutlarda ‘Boş!’ çekti. Maç sonunda 6/19 ile 32’lik kötü yüzdeyse düştü. Diamantidis, Curry ve Bramos’un üçlükleriyle vuran Pana, tehdit ediyordu. Bu maçın galibiyet kilidini açan, F.Bahçe’nin 21/31’ ile 68’lik mükemmel ikilik şut yüzdesi oldu. Pana’nın oyun kurucusu Diamantidis 8 mükemmel asistiyle, özellikle son iki periyotta, arkadaşlarını F.Bahçe potasında sayı yollarına soktu. 3 kritik üçlüğüyle de maça az kalsın damgasını vuruyordu. Büyük oyuncu dediğin budur işte! Son dakikada üçlük-ikilik sayı kokteyliyle Kleiza, Kanarya’yı ipten aldı!

Komşu'ya 'tarihi' ders verdik

Bu maçta en dikkatimi çeken olay ise 12 bin 526 ateşli seyircinin müthiş itidalli duruşuydu. Bu dev karşılaşma tarihe, hiçbir protesto, taşkınlık olmadan, kötü bir tezahürat dahi yapılmadan geçti.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı