• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
01 Ekim 2012 Pazartesi

Bu Kartal tam bir canavar!

Bir sürü transfer yapılmasına ve bu oyuncular tam kadro sadece 7-8 idmanda bir araya gelmelerine rağmen, kupayı başarılı bir oyunla 'Kupa Canavarı Kartal!' kazandı. Demek ki, transferde isabet oranı tam!..  Erman Hoca'yı kutluyorum. Kısacası, bu Beşiktaş'tan korkulur. Hele taraftarını da tam kadro arkasına alırsa...
Ribauntlarda 39-31 ile 8 farkın başarısını, Efesli oyunculara kaptırılan 11 top biraz gölgelese de, 22/40 ile 55'lik ikilik şut yüzdesi, 18/23 ile 78,3'lük serbest atış yüzdesi ve de maçın önemli bölümünde yapılan sert savunma, zaferi Kartal'a getirdi.
Dengeli ilk dakikalar sonrası, Dasic ve Markota'nın oyuna dahil olmasıyla, Beşiktaş ağır basmaya başladı. Markota'nın ribaunt, Dasic'in sayı katkısı ve her iki oyuncunun da, savunmaya daha bir sertlik, yardımlaşma ve dinamizm getirerek, Kartal'ı rahatlatıp, dakika dakika farka götürdü. Kartallar 3. periyotta yüksek uçmaya başladı! Yardımlaşmalı savunmanın sertliği, Efes hücumlarını köreltirken, Efes potasına art arda basketler 25.14'te 57-41 ile 16 farkı getirdi. Çok başarılı 2 oyun kurucu, Tutku ve Jerrells'ın, skor ve savunma katkılarını asla unutamayız.

BEŞİKTAŞ'IN İNADI İNAT!
Ancak bundan sonraki dakikalarda Kartal, top kaybı yapıp, hücumları da 'Boş!'layınca, fark 2, hatta tek sayıya kadar düşse de, Kartal'ın, 'Kupa inadı!' maç sonuna kadar sürdü. Efes'in savunma ve hücumunu biraz toparlaması, Vujacic, Kerem Gönlüm, Farmar'la hücumlardan 'Ganimetsiz!' dönmemesi, kupayı Efes açısından da, 'Kazanma noktasına getirse de' Vujacic'in son saniyede çemberden dönen şutu, Beşiktaş'ı kupaya götürdü. Kupa Kartal'a helal olsun. Son birkaç dakika hariç, başarılı oyunuyla, doğrusu çok hak etti.

<p>Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Terazi, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları yeni

Haftalık burç yorumları (25 Ocak – 31 Ocak 2021)

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kilo vermek için iştah kapatan besinler

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor